Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

     

KONKURS „I LIKE WORLD – POZDROWIENIA
Z CAŁEGO ŚWIATA” ROZSTRZYGNIĘTY

Laureatami konkursu „I like world – pozdrowienia z całego świata” zostali: Magdalena Pałys i Kornel Osicki, studenci III roku Turystyki i Rekreacji WSTiE. W nagrodę pojechali do Strasburga.

To piękne miasto leżące w Alzacji nad Renem znane jest przede wszystkim z niezwykle bogatej historii i zabytków najwyższej klasy; jego centrum znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Strasburg jest stolicą regionu, siedzibą wielu instytucji europejskich oraz nowoczesnym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i naukowym.

Najcenniejszym zabytkiem miasta jest katedra Notre Dame z bogato rzeźbionymi portalami oraz majestatycznym wnętrzem z barwnymi średniowiecznymi witrażami, czyli jedna z najpiękniejszych europejskich budowli gotyckich. Wielką atrakcją Strasburga jest rejs po rzece Ill oraz licznych kanałach przecinających miasto. Stąd można podziwiać malowniczą la Petite France z zabudowaniami z charakterystycznym murem pruskim, liczne kościoły oraz nowoczesne gmachy instytucji Unii Europejskiej.

Laureatom gratulujemy! 

I like world, UNESCO,  konkurs, wstie