STUDENT WSTIE NAGRODZONY
PRZEZ MINISTRA SPORTU I TURYSTYKI RP

Nagorada Ministra Sportu i Turystyki, studia turystyka wstie

Kamil Mańkowski, student Wydziału Turystyki i rekreacji, od siedmiu lat uprawia i promuje podniebny sport, jakim jest paralotniarstwo. Jego największy dotychczasowy sukces to 3. miejsce drużynowo na Mistrzostwach Europy oraz 13. indywidualnie. Zaraża innych swoją wielką pasją, ale bierze też udział w zawodach krajowych i międzynarodowych.

Udzielając wywiadu do gazety studenckiej, powiedział, że w czasie Mistrzostw Świata w Paralotniarstwie chciałby walczyć o medal i prosił wszystkich studentów naszej uczelni, aby trzymali za niego kciuki. Kamil dopiął swego i w ostatnich Motoparalotniowych Mistrzostwach Świata w Czechach stanął na podium, zdobywając drużynowo brązowy medal.

Czytaj więcej <<kliknij>>