Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

wersja polska wstie     

SPRAWOZDANIE Z PRAKTYK-CYPR

Moja wielka, cypryjska przygoda

Autor: Gabriela

W tym roku, po raz kolejny, dostałam możliwość odbycia praktyk zagranicznych dzięki studiowaniu na Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii. Wybrałam Cypr. ,,Malownicze
i piaszczyste plaże”, „błogi relaks na wyspie Afrodyty” , „połączenie kultur Azji, Europy
i Afryki” – to właśnie te opisy w przewodnikach turystycznych na temat tej pięknej wyspy zafascynowały mnie i ogromnie cieszę się, że to tutaj spędzam lato 2016.

Dzisiaj mijają dokładnie dwa tygodnie od naszego przyjazdu. Na praktykach jestem razem
z dwójką studentów. Hotel, do którego trafiliśmy, to Grecian Park. Jest to jeden z trzech hoteli na Cyprze, pięciogwiazdkowy, oferujący usługi na najwyższym poziomie. Położony
w miejscowości Protaras, w sąsiedztwie Parku Narodowego Cape Greco z przepięknym widokiem na Morze Śródziemne.

Wylądowaliśmy w sobotę 28 maja na lotnisku w Larnace. Tam czekał na nas transport, który zawiózł nas do hotelu. Na drugi dzień zostaliśmy  zaproszeni na rozmowę z menagerem. Pan Andreas poinformował nas o stanowiskach, na których będziemy pracować oraz to jakie zasady i reguły panują tutaj na miejscu.
Czy jestem zadowolona z wyjazdu? To przygoda życia i kopalnia bezcennych doświadczeń!

           
Ekscytujące i pracowite praktyki w świetle księżyca

Autor: Szymon Orski

Minęły kolejne dwa tygodnie naszych praktyk. Kolejni goście przyjechali, inni zaś wyjechali. Powoli przyzwyczajamy się do codzienności hotelarzy - co turnus pojawiają się nowe twarze, nowe wyzwania i nowe historie.

Bardzo wiele się uczymy na temat gastronomii hotelowej. Poznajemy też zasady organizacji pracy, dzięki którym staje się ona efektywna.

Muszę przyznać, że jak dotychczas „Panoramic” to najlepsze miejsce, w którym przyszło mi pracować. Z okien roztacza się przepiękny widok - muzyka w tle i światło księżyca, odbijające się od morza, to coś pięknego. Mimo, że jesteśmy w pracy, atmosfera pozwala również nam na moment się zrelaksować. Nasze ostatnie wolne dni spędziliśmy wspólnie z naszymi znajomymi z hotelu na plaży. Relaks ciała i umysłu jest niezbędny, ponieważ w tygodniu bardzo ciężko pracujemy. Nie żebyśmy narzekali – bardzo wiele się uczymy, a dodatkowo pogoda  dopisuje. 30 stopni w cieniu sprawia, że czujemy się jakbyśmy to my byli na wakacjach!