Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

wersja polska wstie     

WYSPY KANARYJSKIE

pasek1

Hotel Taurito Princess, w którym odbywam praktyki, znajduje się tuż przy plaży. Jest to obiekt nowoczesny, bardzo dobrze zorganizowany. Goście mają do dyspozycji duży basen oraz mniejszy – dla dzieci. Obecny przy basenach bar jest nie tylko miejscem, w którym serwuje się zimne napoje; animatorzy ogłaszają tu także atrakcje na najbliższy czas. Podczas wieczornych animacji wszyscy zainteresowani gromadzą się w Salon Princess, gdzie codziennie jest mini disco i inne show.

Na pobliskim wzgórzu położony jest hotel Mogan Princess – miejsce mojego zakwaterowana. Pokoje są dwuosobowe, wyposażone w łazienkę, telewizor i klimatyzację. Widok z okna jest bardzo piękny – możemy podziwiać ocean oraz Taurito Princess i jego otoczenie. Każdy pokój ma także niewielki taras. Codzienni mamy zapewnione 3 posiłki. Załoga jest bardzo miła, a z każdym problemem możemy zgłaszać się na recepcję, gdzie udzielana jest pomoc i potrzebne informacje.

Moja praca w hotelu Taurito Princess podzielona jest na dwie części. Pierwsza część rozpoczyna się przed południem, a do moich obowiązków należy opieka i zabawa z dziećmi w mini clubie, który wyposażony jest w małe boisko do footballu, plac zabaw oraz basen z kulkami. Atrakcją dla dzieci jest także wspólne rysowanie, zabawa klockami oraz malowanie twarzy specjalnymi farbami. W tym miejscu odbywają się także przygotowania do cotygodniowego kids show. Robimy wtedy kostiumy i inne dekoracje potrzebne do przedstawienia. Razem z innymi członkami teamu prowadzę także aktywności na zewnątrz m.in. aquaareobik, grę w rzutki, strzelanie z wiatrówki, grę w karty, grę w ping-ponga oraz fitness. Wieczorna część pracy rozpoczyna się o 20:00 i trwa do północy. Często przebywam wtedy w tzw. dj’ce, gdzie uczę się, jak obsługiwać konsolę do świateł i muzyki. W obecnym tam również mini clubie bawię się z dziećmi, czasami tańczę też z nimi i resztą  teamów na scenie oraz witam gości przybywających na show. W Taurito pracują animatorzy z Francji i Niemiec, a turyści przeważnie są Niemcami, Francuzami, Anglikami oraz Hiszpanami. Niekiedy pojawiają się także Polacy.

W każdym tygodniu mamy dwa dni wolnego. Najczęściej idę wtedy na plażę lub poznaję wyspę. Zwiedziłam już Puerto de Mogan, Puerto Rico oraz Playa Del Ingles. To bardzo piękne miasta, w których jest mnóstwo sklepów, restauracji oraz stoisk z pamiątkami. W Puerto de Mogan znajduje się port, a w nim mnóstwo statków, które przybywają z różnych stron i naprawdę robią wrażenie. Charakterystyczne dla tych miast białe budynki oraz ulice obsadzone zielonymi palmami kontrastują z błękitem nieba i oceanu. Potwierdzają, że znajduję się w  miejscu pełnym uroku, gdzie można przeżyć naprawdę niezapomnianą przygodę.

Ewelina