Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

 

wersja polska wstie     

 

Prezentacja Samorządu Studenckiego WSTiE, Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej – studia wyższe magisterskie, licencjackie, inżynierskie, podyplomowe, Turystyka i rekreacja, Politologia, Informatyka, studenci WSTiE

 Prezentacja Samorządu Studenckiego WSTiE

Drogie Koleżanki, Szanowni Koledzy!
Praca w Samorządzie Studenckim wiąże się z podejmowaniem decyzji oraz odpowiedzialnością za podjęte działania. Równocześnie jest to praca dająca ogromną przyjemność i satysfakcję, kiedy kolejne zadanie zostanie dobrze wykonane. Wiemy, że nie jest możliwe osiągnięcie sukcesu bez zgranego zespołu - grupy ludzi, którzy będą wspólnie realizować wyznaczone cele. Taki właśnie zespół wybraliście po raz kolejny. Obdarzyliście nas zaufaniem, a my postaramy się Was nie zawieść i godnie reprezentować Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii.

Przed nami wspólny cel - żyć, kochać, uczyć się i tworzyć trwałe dzieła!

 

Elżbieta Kłapyta
studentka II roku Public Relations

PRZEWODNICZĄCA SAMORZADU STUDENCKIEGO WSTiE

 

O sobie samej.

Dlaczego zdecydowałam się działać w samorządzie?
Gdyż życie to nie tylko "ja", lecz "my".
Żyjemy w świecie współzależności oraz możliwości, które wykorzystamy
jedynie wówczas, gdy będziemy współpracować z innymi ludźmi.
Wtedy możemy marzyć, wyznaczać cele i z ufnością pracować nad ich osiągnięciem.

KONTAKT: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

SEKCJA PROMOCJI I MARKETINGU


W tej sekcji doskonale będą czuły się osoby zainteresowane szeroko pojętą promocją naszej uczelni, regionu Podbeskidzia i Polski.

Uczymy się promocji poprzez:

 • Aktywną obecność na Targach Edukacyjnych, Międzynarodowych Targach Turystycznych oraz imprezach branżowych;
 • współorganizację Dnia Otwartego WSTiE;
 • współorganizację imprez promocyjnych.

 

Angelika Jagoda
studentka II roku Obsługi Ruchu Turystycznego

Przewodnicząca sekcji Promocji i Marketingu


 

O sobie samej.

Dewiza życiowa: Zdobądź WIEDZĘ, a obudzisz w sobie ENTUZJAZM!
Jestem energiczną osobą z OPTYMISTYCZNYM podejściem do życia!
Działalność na rzecz samorządu wynika z CHĘCI zrobienia czegoś pozytywnego
i motywowania do tego pozostałych studentów.
Od ubiegłego roku AKTYWNIE uczestniczę w życiu naszej szkoły

KONTAKT: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

SEKCJA TURYSTYCZNA I STUDENCKIE KOŁO PTTK

Celem tej sekcji jest stwarzanie warunków ułatwiających wędrowanie i działalność krajoznawczą oraz propagowanie walorów przyrodniczych i kulturowych Ziemi Babiogórskiej. Sekcja odpowiednia dla tych, którzy nie lubią spędzać wolnego czasu przed telewizorem, ale z ochotą założą plecak, żeby się gdzieś wybrać i coś zobaczyć.
Konkrety:
- spotkania z przewodnikami i ratownikami górskimi a także wybitnymi podróżnikami (np. spotkanie z Krzysztofem Wielickim)
- organizacja wycieczek i rajdów górskie (np. wycieczka na Jałowiec, kulig do Zawoi)

 

Michał Stanek
student II roku Obsługi Ruchu Turystycznego

Przewodniczący Sekcji Turystycznej


 

O sobie samym.

"Oprócz błękitnego nieba, nic mi dzisiaj nie potrzeba" - kontakt z naturą, górskie wędrówki, rowerowe wyprawy. to coś, co lubię najbardziej! Sekcja turystyczna, którą kieruję, propaguje aktywne spędzanie wolnego czasu. Jeśli podzielasz moje pasje, uwielbiasz ruch i dobrą zabawę... Nie zwlekaj i przyłącz się do nas :-)

KONTAKT: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

SEKCJA KULTURALNA
"Ulżenie w cierpieniu studentom siedzącym nad książkami. Zaproszenie do wspólnej integracji" - oto hasła przewodnie sekcji. Z pewnością swoje miejsce znajdą tu studenci, którzy mają mnóstwo pomysłów na interesujące spędzenie wolnego czasu i chcą zająć się ich realizacją.
Konkrety:
- organizacja różnego typu akcji społecznych np. "Mikołajki dla Dzieci z Domu Dziecka", "Dzień Ziemi dla Przedszkolaków", "Wampiriada", "Czekoladowa Gwiazdka"
- organizacja imprez studenckich
- oprawa artystyczna takich uroczystości jak Inauguracja Roku Akademickiego oraz Wigilia.

 

Alicja Nowak
studentka II roku Obsługi Ruchu Turystycznego

Przewodnicząca Sekcji Kulturalnej

 

O sobie samej.

No cóż, ja - osóbka, która wciąż coś robić musi, a satysfakcję osiąga tylko wtedy, gdy przy okazji może komuś pomóc lub po prostu wywołać uśmiech na twarzy drugiej osóbki :) Jako miłośniczka podróży staram się być wszędzie, gdzie coś się dzieje, zwłaszcza jeśli chodzi o dobrą muzykę, taniec i gitarkę - bo to właśnie lubię najbardziej! Ale wszystko z coolturką, oczywiście ;)
Moje motto życiowe: "Życie jest przygodą, rzuć się w nią." / Matka Teresa z Kalkuty /

 

KONTAKT Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

KOŁO NAUKOWE PUBLIC RELATIONS

SEKCJA DZIENNIKARSKA
Dzięki pracy w tej sekcji, studenci obdarzeni przez los tzw. "lekkością pióra", czyli talentem do pisania mają okazję poczuć się jak prawdziwi dziennikarze. Bacznie obserwują życie studenckie i opisują to, co dla nas ważne - doniosłe wydarzenia i uroczystości, ale również to, jak się bawimy i w jaki sposób spędzamy czas wolny.
Konkrety:

 • publikowanie artykułów w cotygodniowym dodatku do Gazety Krakowskiej, czyli w "Gazecie Akademickiej"
 • wyjazdy na nagrania programów do TV
 • praca nad stworzeniem studenckiej gazety wirtualnej

 

DZIAŁ DZIENNIKARSTWA

Katarzyna Błachut

studentka II roku Public Relations

Przewodnicząca Koła Naukowego PR- dział dziennikarstwa 

O sobie samej.

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to kim jest, lecz
przez to, czym dzieli się z innymi'... A czym ja mogę się z Wami podzielić... ?
Moimi ambicjami, chęcią współpracy, otwartością na innych ludzi i ich problemy...
Mogę dodać mój entuzjazm, ciekawość świata i jego tajemnic, obietnice tego, że postaramy się razem odkryć to, co jeszcze nie odkryte...

KONTAKT: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

DZIAŁ PUBLIC RELATIONS

Urszula Sternal
studentka II roku Public Relations

Przewodnicząca Koła Naukowego PR- dział PR 

O sobie samej.

Tworząc Koło Public Relations miałyśmy nadzieję, że uda nam się zainteresować społeczność studencką tego typu działaniami.
Teraz wiemy już, że była to słuszna decyzja, która pociagnęłą za sobą lawine kolejnych twórczych pomysłów i idei.
Jako jedna z przewodniczących Koła będę starać się, aby współpraca miedzy Szkołą, Kołem i studentami stała się jak najowocniejsza, a nasze działania, zarówno te, które już wprowadziliśmy w życie jak i te nowe, odbiły się szerokim echem nie tylko na Uczelni, ale także i poza nią.

 

SEKCJA MIĘDZYNARODOWA
Członkowie tej sekcji specjalizują się w pisaniu projektów wymian studenckich w ramach europejskiego programu "Młodzież". Program ten zakłada współpracę z uczelniami wyższymi z innych krajów Europy i pozyskiwanie funduszy na ten cel z Unii Europejskiej. Uczestnikami wymian są studenci naszej uczelni oraz studenci zaprzyjaźnionej uczelni z innego kraju. Młodzi ludzie poznają kraje, z których pochodzą, uczą się zasad wspólnego działania, tolerancji, poznają inne kultury i zdobywają doświadczenia I pierwsze szlify na pole współpracy międzynarodowej.
Inicjatywy:

 • wymiana polsko - węgierska; cykl spotkań o tematyce: "Z przeszłością w przyszłość", "Szlakiem kultury europejskiej"
 • wymiana polsko - niemiecko - łotewska, temat przewodni: "Produkt turystyczny"
 • "Animacja w turystyce" - temat przewodni cyklu spotkań polsko - niemieckich

 

Aleksandra Perełka
studentka II roku Obsługi Ruchu Turystycznego

Przewodnicząca Sekcji Międzynarodowej


O sobie samej.

Świat codziennie zaskakuje nas swoim bogactwem. Jest tyle nie odkrytych miejsc, tyle kultur wartych poznania, tylu ludzi czeka na spotkanie z nami. Sekcja międzynarodowa, której jestem przewodniczącą, ma wzniosłą misję: nie ma granic, których nie moglibyśmy przekroczyć .
Wyrusz razem z nami w wielką przygodę.

KONTAKT Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

SEKCJA BIZNESU

Grzegorz Hadwiczak
student III roku Informatyki

Przewodniczący Sekcji Biznesu

 

O sobie samym.

"Cel to zadanie jakie wyznaczamy naszym marzeniom."

Moim marzeniem oraz nadrzędnym celem działalności sekcji biznesu jest umożliwienie studentom wszystkich lat i kierunków studiów skonfrontowania swojej wiedzy teoretycznej z praktyką. Można to zrobić na wiele sposobów. Dlatego Sekcja Biznesu stara zachęcać studentów do zdobywania doświadczeń pracowników zakresu organizacji przedsięwzięć, prowadzenia pracowników zarządzania firmą oraz rozwoju osobistego.


Sekcja pozwala skutecznie rozwijać własne umiejętności, a zwłaszcza umiejętności managerskie, analitycznego myślenia, kreatywności, pracy zespołowej i zarządzania.

Jednym zdaniem: "Leadership is an action, not a position".

 

KONTAKT: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

KOŁO NAUKOWE INFORMATYKÓW "PROGR@F"

I SEKCJA INFORMATYCZNA

Najważniejszym celem koła jest pogłębianie wiedzy informatycznej jego członków, jak również propagowanie tej wiedzy wśród innych. Dlatego koło jest przeznaczone dla osób, które wymagają czegoś więcej od siebie i które chciałby rozwijać swoje zainteresowania.
Konkrety:

 • kurs OpenGL
 • wyjazdy na różnego rodzaju imprezy informatyczne np. SFI(Studencki Festiwal Informatyczny), inżynierskie targi pracy
 • realizowanie konkretnych projektów np. tworzenie złożonych programów, tworzenie sieci wi-fi
 • prowadzenie kursów

W ramach koła działa też sekcja informatyczna która zajmuje się:

 • obróbką filmów
 • organizacją imprez związanych z informatyką (np. prezentacja informatyki na dniach otwartych)
 • tworzenie prezentacji, dyplomów itp.
 • tworzenie serwisów WWW

 

Emanuel Litwiniuk
Student II roku Informatyki

Przewodniczący Koła Naukowego Informatyków Prograf 

O sobie samym.

Zawsze interesowałem się informatyką, dlatego wybrałem ten kierunek studiów. Prowadząc koło informatyczne rozwijam swoje zainteresowania w tym kierunku. Chętnie się angażuję w różne akcje i działalność studencką. Lubię kiedy wciąż się coś dzieje, dlatego zdecydowałem się na działalność w samorządzie naszej uczelni. Moim zdaniem studia to nie tylko nauka.

Kontakt do koła: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.