Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

 

wersja polska wstie     

 

MENEDŻER HOTELU

PATRONAT BRANŻOWY:

 

 

 

 

III EDYCJA
INNOWACYJNE, PRAKTYCZNE STUDIA PODYPLOMOWE W KRAKOWIE

PIERWSZA LIGA POLSKICH MENEDŻERÓW HOTELI JUŻ Z DYPLOMAMI

Tekst: Agnieszka Grzechynka

„Menedżer Hotelu” – pierwsze w Polsce całkowicie praktyczne studia podyplomowe dla branży hotelarskiej – zadebiutował dokładnie rok temu w Krakowie. Choć program wyglądał imponująco a lista nazwisk wykładowców obejmowała ścisłą elitę, zastanawiano się, czy ambitny cel wykształcenia nowoczesnej kadry zarządzającej zostanie osiągnięty. Dziś, w dniu promocji absolwentów pierwszego rocznika, wiadomo już, że odpowiedź na to pytanie jest w 100% twierdząca. Program okazał się ogromnym sukcesem, a mury WSTiE opuszczają pierwszoligowi menedżerowie hotelarstwa.

Czytaj więcej: Pierwsza liga polskich menedżerów hoteli już z dyplomami!
 
 

Menedżer hotelu

*****
Hotelarskie studia specjalistyczne, jakich dotychczas nie było na rynku.
(Wojciech Włodarczyk, dyrektor Qubus Hotel Legnica)
 

 Zaangażowanie i profesjonalizm wykładowców.
(Maciej Mikulski, dyrektor Hotelu Mikulski w Gliwicach)

Program studiów nastawiony na przekazywanie najnowszych treści.
(Agnieszka Zabielewicz, z-ca dyrektora Hotelu Gromada Lotnisko Warszawa)

*****

W dobie dużej konkurencji na rynku usług hotelarskich jednym z głównych czynników decydujących o sukcesie jest jakość kadry menedżerskiej. Profesjonalny, merytoryczny menedżer hotelu decyduje o skuteczności i sprawności działania pozostałego personelu.
Zmiany zachodzące w branży wymagają z jednej strony sięgania po nowe kwalifikacje, a z drugiej – aktualizowania już posiadanej wiedzy oraz doskonalenia umiejętności.

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii przygotowała specjalną, spełniającą oba kryteria, ofertę studiów podyplomowych: MENEDŻER HOTELU.

Program kształcenia uwzględnia najbardziej aktualne treści wynikające z doświadczenia naukowego i biznesowego kadry wykładowców, wśród których są najwyższej klasy eksperci-praktycy tego zawodu, m. in.:

Bartłomiej Walas – absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i Instytutu Studiów Wyższych nad Turystyką na Sorbonie, doktor nauk o kulturze fizycznej, specjalista w zakresie polityki turystycznej i marketingu turystycznego. Pracę naukowo-dydaktyczną łączył z praktyką gospodarki turystycznej na kierowniczych stanowiskach w Oddziale Instytutu Turystyki oraz Krakowskim Przedsiębiorstwie Turystycznym Wawel-Tourist. Od 1996 roku związany z Urzędem Kultury Fizycznej i Turystyki, a następnie Polską Organizacją Turystyczną, piastując w latach 1996-2008 stanowisko dyrektora Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej w Paryżu, odpowiedzialnego za promocję turystyczną Polski na rynku francuskim. Od 2008 roku pełni funkcję wiceprezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, odpowiadając za strategię i promocję na rynkach zagranicznych. Prowadzi liczne wykłady monograficzne i szkolenia z zakresu marketingu terytorialnego. Autor koncepcji Strategii marketingowej Polski w sektorze turystyki na lata 2012-2020. Członek zespołu ds. badań naukowych przy Ministrze Sportu i Turystyki.

Janusz Mitulski – dyrektor rozwoju sieci Marriott International na Europę Środkowo-Wschodnią i kraje bałtyckie, wieloletni partner i szef w zespole doradztwa hotelowego i turystycznego Horwath HTL Polska, doświadczenie zdobywał w sieci Qubus Hotel jako dyrektor hoteli, a następnie dyrektor sprzedaży i marketingu całej sieci w Polsce. Wiceprezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, trener Akademii Hotelarza, autor Hotel Guidebook, autor licznych analiz i komentarzy bieżącej sytuacji w hotelarstwie, w prasie branżowej i biznesowej.

Ireneusz Węgłowski – od dwudziestu lat wiceprezes Orbis SA, wiodącego operatora i właściciela hoteli w Europie Centralnej i Wschodniej. Praktyk i specjalista w dziedzinie transakcji hotelowych. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, absolwent Programu Rozwoju Zawodowego  w Szkole Administracji Hotelowej Cornell University w Ithaca (USA). Prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.

Marcin Dragan – dyrektor zarządzający Profitroom, lidera rezerwacji elektronicznych w Polsce. Absolwent kierunku zarządzanie i marketing Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz kierunku informatyka Politechniki Poznańskiej. Pasjonat marketingu, technologii internetowej i hotelarstwa. Związany z branżą interaktywną od samego początku Internetu w Polsce. Doświadczenie związane z promocją hoteli w Internecie zdobywał pracując dla najlepszych hoteli w kraju i Europie i Azji. Pomysłodawca oraz współautor rewolucyjnego systemu rezerwacyjnego UPPER Booking Engine™.

Wojciech Liszka – przez wiele lat związany z siecią Radisson Blu. Przyczynił się do licznych wyróżnień marki - Radisson Blu Hotel Kraków został nagrodzony przez Business Traveller jako najlepszy hotel biznesowy w Polsce, a magazyn Forbes wyróżnił go w plebiscycie „Liderzy Zrównoważonego Rozwoju” za uzyskanie certyfikatu BS8901 (pierwszy hotel na świecie i pierwsza firma w Polsce). Założyciel firmy Z-Factor (usługi doradcze i konsultingowe dla branży turystycznej i hotelarskiej). Do 2015 roku prezes MPI Poland – największego globalnego stowarzyszenia skupiającego profesjonalnych organizatorów spotkań, nagrodzony w plebiscycie MICE Poland „Osobowość Roku 2010”, członek komisji konkursowej Urzędu Miasta Krakowa oraz restauracyjnej komisji rekomendacyjnej. Członek kapituł konkursowych: Osobowość Roku MICE Poland, MP Awards oraz Hotelarz Roku. Członek Krakowskiego Forum Turystyki, inicjator Meetings Week Poland.

Marcin Ziobro – dyrektor generalny Hilton Garden Inn Kraków Airport. Od kilkunastu lat związany z branżą turystyczną i segmentem hotelarskim (grupa Orbis/Accor, Novotel Kraków City West – kierownik ds. sprzedaży korporacyjnej; dyrektor ds. sprzedaży i marketingu zespołu Vienna International Hotels & Resorts, Hotel Cracow i Chopin Hotel Cracow, regionalny dyrektor ds. sprzedaży). Niezależny trener biznesu, autor szkoleń w zakresie sprzedaży, obsługi klienta i zrównoważonego rozwoju w hotelach.

Andrzej Przeniosło – od maja 2016 r. dyrektor generalny podwarszawskiego hotelu Nosselia. Hotelarz z ponad 30 letnim doświadczeniem, współtwórca pierwszego zespołu odpowiedzialnego za otwarcie Hotelu Marriott oraz wieloletni pracownik Hotelu Jan III Sobieski. Dyrektor generalny licznych hoteli, w tym Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym, City Park Residence w Poznaniu, Hotel Warszawianka w Jachrance, Grand Hotel Rzeszów, Hotel Bristol w Rzeszowie oraz Hilton Garden Inn Kraków Airport. Laureat prestiżowej nagrody Hotel Success Awards dla jednego z najlepszych Hoteli Hilton Garden Inn na świecie.

Sabina Bartyzel – absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Od 2001 r. zajmuje ważne, kierownicze stanowiska w hotelach grupy Orbis. Świadoma konsekwencja w wyborze ścieżki zawodowej pozwoliła jej na stopniowe poszerzanie zakresu odpowiedzialności w zarządzaniu projektami dla marek AccorHotels – Ibis, Novotel i Mercure.
Obecnie, poza zarządzaniem markami kategorii Midscale w południowej Polsce – Novotel oraz Mercure, piastuje stanowisko dyrektor generalnej flagowego hotelu marki Mercure – Mercure Kraków Stare Miasto. Jej praca dla tego hotelu została już doceniona przez branżę. Najważniejsze pismo sektora branży hotelarskiej w Polsce, magazyn „Hotelarz”, postanowił w 2016 r. uhonorować Mercure Kraków Stare Miasto prestiżowym tytułem „Debiut Roku”.
Jak sama przyznaje, w codziennym życiu napędzają ją wyzwania. Dlatego aktywnie uczestniczy w globalnej sieci „Women At Accor Generation”, wspierając zawodowy rozwój kobiet w grupie AccorHotels. Prywatnie jest regularną uczestniczką biegów maratońskich.

Dorota Malinowska – współzałożycielka Pro Value, odpowiedzialna za sektor hotelowy. Ekspercką wiedzę z zakresu nieruchomości hotelowych zdobyła w ciągu 20 lat pracy w branży, podczas których zarządzała działami finansowymi i nadzorowała procedury operacyjne w renomowanych warszawskich hotelach. Zarządzała działem finansowym hotelu Le Regina oraz Rezydencji Diana w Warszawie. Współpracowała  z firmą Cushman & Wakefield, gdzie pełniła rolę eksperta ds. nieruchomości hotelowych. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Arkadiusz Dawidowski – dyrektor zarządzający ForSpa oraz prezes Europejskiej Fundacji Spa w Polsce. Od 2005 r. zajmuje się consultingiem i projektowaniem spa oraz wyposażaniem hotelowych spa. Jest autorem unikalnych i kultowych koncepcji spa takich jak: Głęboczek Vine Resort & Spa, Villa Park Med. & Spa, Czarny Potok Luxury Collection, Narvil Conference & Spa, Kormoran Wellness Medical Spa. Arkadiusz Dawidowski jest też cenionym międzynarodowym konsultantem spa: delegatem Polski na Światowy Szczyt Spa & Wellness oraz twórcą Europejskiego Kongresu Spa w Polsce.

Wiktor Siegel – konsultant, trener i coach z ponad 15-letnim doświadczeniem. Założyciel i współwłaściciel firmy projektowej exploHR, specjalizującej się w badaniach i wdrożeniach zmian w organizacjach. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu, marketingu i sprzedaży. Wykładał i prowadził warsztaty w języku polskim i angielskim, m. in. w Austrii, Belgii, Finlandii, Indiach, Niemczech, Rosji, Słowacji, Stanach Zjednoczonych, Ukrainie, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Specjalizuje się w zarządzaniu projektem, zarządzaniu zmianą, wdrażaniu strategii, przywództwie, motywacji, coachingu, zarządzaniu stresem i strategii wellness.

Studia są skierowane do:

- kadr zatrudnionych w branży, zainteresowanych poszerzeniem kwalifikacji i aktualizacją wiedzy oraz dalszym rozwojem kompetencji zawodowych,
- osób zainteresowanych uzyskaniem nowych kwalifikacji niezbędnych do podjęcia obowiązków zawodowych w branży,
- osób planujących prowadzenie własnej działalności gospodarczej.
 
Uzyskane w toku studiów kwalifikacje to:

- wiedza z zakresu nowoczesnych metod i technik zarządzania hotelem
- profesjonalne wykonywanie funkcji menedżera w hotelu
- umiejętności samodzielnego prowadzenia nowoczesnej placówki hotelowej w szerokim zakresie usług
- podniesienie kompetencji zarządzających
- umiejętność analizy rynku hotelarskiego
- organizacja sprzedaży
- umiejętność profesjonalnej obsługi klienta
- podstawy inwestowania w hotelarstwo
- wiedza z zakresu prawa w hotelarstwie

Miejsce realizacji: Kraków, Rynek Główny 14

Program studiów (198 godzin, 2 semestry):

Zarządzanie procesem inwestycyjnym w branży hotelarskiej
Systemy hotelowe i modele zarządzania
Uwarunkowania prawne w hotelarstwie
Zarządzanie budynkiem
Zasoby ludzkie
Organizacja pionów operacyjnych (Rooms Division – Front Office + Housekeeping)
Zarządzanie gastronomią hotelową
Komunikacja marketingowa
Sprzedaż i dystrybucja
Organizacja wydarzeń przemysłu spotkań
Zarządzanie ceną (Revenue Management)
Organizacja i zarządzanie strefą spa&wellness
Rachunkowość zarządcza
 
Wymagane dokumenty:

1) podanie i kwestionariusz osobowy (do pobrania)
2) dyplom ukończenia szkoły wyższej
3) CV
4) kserokopia dowodu osobistego
5) dwie fotografie o wym. 37x52 mm

Czas trwania studiów: kwiecień 2017 – grudzień 2017.
Termin składania dokumentów: do 31 marca 2017 lub do wyczerpania limitu miejsc.
Miejsce składania dokumentów: ul. Zamkowa 1, 34-200 Sucha Beskidzka.
Opłata wpisowa: 300 zł, koszt studiów: 3500 zł/ semestr.
 
Numer konta bankowego:
 
PKO BANK POLSKI  S.A. O /2 W KATOWICACH UL. WARSZAWSKA 7

94 1020 2313 0000 3602 0431 8770

Szczegółowe informacje: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 531 414 407,  33/874 46 05

PATRONAT MEDIALNY: