ZRÓB PRZELEW ŻYCIA….
WAMPIRIADA W WYŻSZEJ SZKOLE TURYSTYKI I EKOLOGII SUCHEJ BESKIDZKIEJ.

zajawkaWystarczy kilkanaście minut, aby uratować czyjeś życie i zdrowie.  23 listopada 2017 r. suscy żacy oddawali krew. Do udziału w ogólnopolskiej akcji honorowego krwiodawstwa skutecznie  zachęcali lokalną społeczność.

Każda kropla na wagę życia

Szerząc ideę krwiodawstwa, studenci zwracają uwagę na fakt, że każdy z nas może kiedyś potrzebować pomocy. Aby móc oddać krew należy spełniać odpowiednie wymagania m.in. unikać intensywnego wysiłku fizycznego czy używek w dniu oddania krwi. Proces jej oddawania jest łatwy i trwa stosunkowo krótko. Zajmuję co najwyżej godzinę, dając przy tym ogromną satysfakcję –gdyż każda kropla może uratować czyjeś życie.

Wampiriada po Susku

Studentów WSTiE czynnie wspierali pracownicy Szpitala Rejonowego w Suchej Beskidzkiej, którzy dostarczyli na zamek suski niezbędny sprzęt oraz zapewnili odpowiednią opiekę medyczną. Zebrano ponad 10 litrów krwi. Kolejna Wampiriada pokazała, że suscy żacy chcą pomagać i nie trzeba ich do tego zachęcać.  Przyszłam oddać krew, bo po prostu czuję taką potrzebę. To nieocenione uczucie gdy masz świadomość, że twój czyn realnie komuś pomoże - mówi Eliza Mojeścik studentka III roku Turystyki i Rekreacji. To właśnie poprzez udział w takich przedsięwzięciach uświadamiamy sobie głęboki sens wspierania innych w potrzebie - dodaje. Z kolei Karol Piłatowski przewodniczący Samorządu Studenckiego stwierdza, iżRozpowszechnianie idei honorowego krwiodawstwa to misja, która przyświeca akcji Samorządu Studenckiego WSTiE.

pasek1