ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMICKIEGO 2017/2018

zajawkaWydarzeniem najbardziej wyczekiwanym przez absolwentów studiów licencjackich i magisterskich jest zakończenie roku akademickiego w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii. To uroczysty moment odbioru dyplomów oraz podsumowania pracy i zaangażowania całej społeczności uczelni – władz, kadry, pracowników, ale przede wszystkim studentów. O efektach i sukcesie edukacyjnym tej wspólnej drogi świadczy ukończenie studiów wyższych oraz rankingi plasujące WSTiE na czele najlepszych uczelni w Polsce kształcących kadry dla branży turystycznej.

Dnia 15 czerwca w zabytkowych wnętrzach Sali Rycerskiej studenci Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii uroczyście zamknęli rok akademicki 2017/2018. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Wicestarosta Powiatu Zbigniew Hutniczak, Sekretarz Gminy Tadeusz Woźniak, przedstawiciele partnerskich placówek oświatowych oraz rodzice. W obecności przybyłych, władz oraz kadry WSTiE dyplomy odebrali absolwenci studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Jak podkreślano w przemówieniach, to sukces młodych ludzi, ale równocześnie sukces naszej uczelni, która z determinacją i wytrwałością zabiegała o stworzenie studentom możliwości edukacji na najwyższym poziomie.

pasek1

Rektor prof. nadzw. dr Marek Łabaj pogratulował wszystkim, którzy z zapałem włączali się w ambitne zadania oraz projekty także poza granicami Polski. Wyraził swoje uznanie i wdzięczność wszystkim nauczycielom akademickim oraz pracownikom za całoroczną współpracę i zaangażowanie w budowanie dobrej marki WSTIE. Jak podkreślił, Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii jest jedną z nielicznych, które oferują praktyczny profil kształcenia poprzez dostosowanie programu nauczania, warsztaty, praktyki i case study, a także poprzez odpowiedni dobór kadry.

pasek2

O tym, że uczelnia aktywnie poszukuje nowych szans i perspektyw rozwoju mówiła Kanclerz Maria Grzechynka. Gratulowała absolwentom i życzyła im, aby z wytrwałością zdobywali doświadczenie zawodowe, a swoją postawą budowali dobrą atmosferę w miejscach pracy. Podkreśliła, że wielu spośród licznej już grupy absolwentów odnosi sukcesy i chętnie dzieli się z uczelnią swoimi dokonaniami. Zwracając się do studentów wyjeżdżających na praktyki zagraniczne, Pani Kanclerz wyraziła nadzieję, że zachwycą ich i zainspirują miejsca, w których spędzą najbliższe miesiące, a po powrocie chętnie będą dzielić się zdobytą wiedzą i nowymi pomysłami.

pasek3a

Liczna grupa absolwentów odebrała dyplomy z rąk Dziekana Wydziału Turystyki i Rekreacji dra Bartłomieja Walasa oraz Pełnomocnika Rektora ds. Funkcjonowania i Nadzoru Wydziału Turystyki i Rekreacji dra Krzysztofa Borkowskiego. Studenci z najlepszymi wynikami oraz najbardziej zaangażowani i aktywni otrzymali wyróżnienia oraz nagrody.

Przemawiające w imieniu absolwentów Sabina Burczak, Eliza Mojeścik oraz Weronika Karpiuk skierowały do władz i kadry akademickiej słowa podziękowań za stworzenie przyjaznego miejsca zdobywania edukacji zarówno dla studentów z Polski, jak i zagranicy. Miejsca, które ciągle się rozwija, otwiera przed młodzieżą nowe możliwości kształcenia i rozwoju. Podkreślały, że umiejętności, które zdobyły w WSTiE, pozwoliły zrealizować plany, spełnić marzenia, uczynić życie piękniejszym i ciekawszym.

pasek4

„Mam nadzieję, że przyjaźnie i znajomości zawarte tutaj pozostaną z nami tak długo, aż zapomnimy, skąd się znamy” – powiedział Piotr Feliksiak z Samorządu Studenckiego WSTiE. Zachęcał studentów do prężnego działania, kontynuacji wszystkich akcji, eventów, wyjazdów integracyjnych oraz pomagania innym. Przypomniał, że dając, otrzymujemy o wiele bardziej hojną odpowiedź, czego przykładem może być satysfakcja z aktywności studentów na wielu polach a przede wszystkim praca w wolontariacie.

Wzruszającą uroczystość zakończył film przygotowany przez studentów, prezentujący najważniejsze chwile spędzone na uczelni podczas wspólnych wyjazdów, praktyk zagranicznych oraz licznych imprez. Była radość, ale i smutek towarzyszący pożegnaniom, a wszystko zostało utrwalone na zdjęciach. Do pamiątkowych fotografii, w malowniczej scenerii suskiego zamku, chętnie ustawiali się też dumni absolwenci w czarnych togach i biretach.

pasek5