ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMICKIEGO 2016/2017

DSC 0610 002Początek, jak i zakończenie roku akademickiego stanowią dwa najważniejsze wydarzenia w życiu Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii. Początek związany jest bowiem z kreowaniem oczekiwań i planowaniem, a zakończenie  – z podsumowaniem i oceną. Na finalny sukces składa się wypełnianie akademickiego kalendarza dzień po dniu pracą i zaangażowaniem całej społeczności suskiej uczelni – władz, kadry, pracowników, ale przede wszystkim studentów. O efektach i sukcesie edukacyjnym tej wspólnej drogi świadczy kolejna grupa absolwentów z dyplomami oraz ranking – przyznanie WSTiE po raz kolejny tytułu najlepszej uczelni turystycznej w Polsce.

Dnia 14 czerwca w zabytkowych wnętrzach Sali Rycerskiej studenci Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii uroczyście zamknęli rok akademicki 2016/2017. Wśród zaproszonych gości znaleźli się starosta powiatu Józef Bałos, burmistrz Suchej Beskidzkiej Stanisław Lichosyt, przedstawiciele partnerskich placówek oświatowych oraz rodzice. W obecności przybyłych, a także władz oraz kadry WSTiE dyplomy odebrali absolwenci studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Jak podkreślano w przemówieniach, to wielki sukces młodych ludzi, ale równocześnie sukces naszej uczelni, która z determinacją i wytrwałością zabiegała o stworzenie studentom możliwości edukacji na najwyższym poziomie.

Rektor WSTiE prof. dr hab. Janusz Sondel pogratulował wszystkim, którzy z wielkim zapałem włączali się w ambitne zadania oraz projekty także poza granicami Polski. Wyraził swoje uznanie i wdzięczność wszystkim nauczycielom akademickim i pracownikom za całoroczną współpracę oraz zaangażowanie w budowanie dobrej marki WSTIE. O tym, że nasza uczelnia utrzymuje wysoki poziom kształcenia i przygotowania praktycznego studentów świadczy ranking szkół wyższych i przyznany po raz czwarty z rzędu tytuł najlepszej uczelni turystycznej w Polsce. Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii jest jedną z nielicznych, które oferują praktyczny profil kształcenia poprzez dostosowanie programu nauczania, wprowadzenie warsztatów, praktyk i case studies, ale także poprzez odpowiedni dobór kadry. Zespół WSTiE to wybitni praktycy i eksperci we własnych dziedzinach, którzy dzielą się ze studentami wiedzą oraz osobistymi doświadczeniami.

pasek 1

O tym, że radosny finał edukacji wyznaczonej programem studiów, połączony z ambitnymi wakacyjnymi planami, stanowi najlepszy bilans kolejnego etapu na ścieżce kształcenia, mówiła Kanclerz Maria Grzechynka. Życzyła absolwentom, aby ochoczo i z wytrwałością zdobywali doświadczenie zawodowe i cierpliwie oczekiwali na efekty swojej pracy. Podkreśliła, że stanowią dla naszej uczelni szczególną wartość – zwłaszcza magistranci, którzy pięć lat pracowali na swój sukces. – Nie ukrywam, że jesteśmy z was naprawdę bardzo dumni, gdyż jesteście tą grupą młodzieży, która najszybciej zmierzyła się z zamknięciem sesji i napisaniem pracy. Gratuluję wszystkim, którzy w tym roku obronili się z wyróżnieniem, a jest ich wielu. Wiemy, że podzielicie losy naszych absolwentów, którzy zajęli miejsca w różnych dziedzinach gospodarki. Zwracając się do studentów wyjeżdżających na praktyki zagraniczne, Pani Kanclerz wyraziła nadzieję, że zachwycą ich i zainspirują miejsca, w których spędzą najbliższe miesiące.

Liczna grupa absolwentów odebrała dyplomy z rąk Dziekana Wydziału Turystyki i Rekreacji dra Bartłomieja Walasa oraz Pełnomocnika Rektora ds. Funkcjonowania i Nadzoru Wydziału Turystyki i Rekreacji dra Krzysztofa Borkowskiego. Studenci z najlepszymi wynikami oraz najbardziej zaangażowani i aktywni otrzymali wyróżnienia oraz nagrody.

pasek2

Zrobimy wszystko, aby umiejętności, które zdobyliśmy w WSTiE,  pozwoliły nam zrealizować plany, spełnić marzenia, uczynić życie piękniejszym i ciekawszym – powiedział Szymon Orski, absolwent studiów licencjackich. Z kolei tegoroczna magistrantka, Gabriela Guńka, skierowała do władz i kadry akademickiej słowa podziękowań za stworzenie niepowtarzalnego miejsce, które ciągle się rozwija, otwiera przed studentami nowe możliwości kształcenia i rozwoju. Jak powiedziała: Osobiste doświadczenia utwierdzają nas w przekonaniu, iż podjęliśmy słuszną decyzję, podejmując edukację w murach tej uczelni. Mamy nadzieję, że swoją postawą w życiu dorosłym i zawodowym potrafimy zaświadczyć, jak wiele stąd wynieśliśmy oraz spłacimy kredyt zaufania, jakim zostaliśmy obdarzeni.

Wzruszającą uroczystość zakończył film przygotowany przez studentów, prezentujący najważniejsze chwile spędzone na uczelni, podczas wspólnych wyjazdów, praktyk zagranicznych oraz licznych imprez. Była radość, ale i smutek towarzyszący pożegnaniom, a wszystko zostało utrwalone na zdjęciach. Do pamiątkowych fotografii, w malowniczej scenerii suskiego zamku, chętnie ustawiali się też dumni absolwenci w czarnych togach i biretach.

pasek3