Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

     

ZABEZPIECZ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ – WYBIERZ STUDIA NA KIERUNKU „BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE”

Studia, które dostarczą adrenaliny, a następnie zapewnią fascynującą pracę, są w zasięgu ręki! Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii uruchomiła właśnie dodatkowy nabór na studia poświęcone bezpieczeństwu wewnętrznemu. Jeśli marzysz o karierze w administracji publicznej, organizacjach cywilnych i mundurowych czy zespołach reagowania kryzysowego – w tym w Policji, Siłach Zbrojnych, Straży Granicznej czy Służbie Więziennej – dowiedz się, jak złożyć dokumenty rekrutacyjne!

Misja: człowiek do zadań specjalnych

Maria Grzechynka, Kanclerz Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii i pomysłodawczyni uruchomienia nowego kierunku studiów przyznaje, że studia mają wykształcić nowe pokolenie specjalistów w zakresie bezpieczeństwa państwa. Studenci otrzymają naprawdę sporą dawkę praktycznej wiedzy. Poznają prawo policyjne, nauczą się samoobrony i stosowania środków przymusu bezpośredniego, przeciwdziałania i zwalczania przestępczości, ochrony osób, mienia, obiektów, obszarów oraz granic, a także opanują podstawy kryminalistyki i etykę służb mundurowych – wylicza Kanclerz.

Czy to studia dla każdego?

Przedmioty prowadzone będą nie tylko w salach wykładowych. Te, dotyczące samoobrony, będą odbywać się na sali gimnastycznej, a zajęcia z wychowania fizycznego zostanły ukierunkowane pod testy sprawnościowe do służb mundurowych. Zajęcia zaplanowane dla tego kierunku studiów mają mieć charakter w pełni praktyczny. Wykłady, warsztaty i laboratoria poprowadzą specjaliści z Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej i Powiatowej Policji oraz laboratorium kryminalistyki. Poprzeczka zostanie postawiona wysoko – ale tylko po to, by zwiększyć szanse naszych absolwentów na sukces zawodowy po obronie dyplomu – dodaje Maria Grzechynka.

Jak aplikować?

Każdy, kto marzy o pracy w służbach mundurowych oraz w szeroko rozumianym sektorze bezpieczeństwa, może składać dokumenty rekrutacyjne w siedzibie uczelni od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00  lub w innych terminach, po uzgodnieniu telefonicznym: 33 874-20-80. Uczelnia zaprasza także do skorzystania z możliwości zorganizowania indywidualnych dni otwartych. Kandydat w dowolnie wybranym terminie będzie mógł odwiedzić uczelnię, porozmawiać z wykładowcami, a także przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji – zaprasza Maria Grzechynka. Warto nie tylko wierzyć zapewnieniom, ale na własne oczy przekonać się, że „Bezpieczeństwo wewnętrzne” to idealne rozwiązanie, by – nomem omen – zagwarantować bezpieczeństwo swojej przyszłej kariery zawodowej.

Więcej informacji dla kandydatów: http://www.wste.edu.pl/studia/wydzial-nauk-spolecznych/1048