Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

     

Wykształcenie i empiria to najlepsi przyjaciele WSTiE. Ćwiczenia terenowe 2017


WYKSZTAŁCENIE I EMPIRIA TO NAJLEPSI PRZYJACIELE WSTIE. ĆWICZENIA TERENOWE 2017

anigif2Eksperci wskazują, że edukacja praktyczna jest kluczem do zawodowego sukcesu. W dniach 19-21 maja odbyły się ćwiczenia terenowe w Pienińskim Parku Narodowym oraz na rzece Dunajec. Był to wyjazd programowy organizowany rokrocznie przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii dla studentów I i II roku Turystyki i Rekreacji. Celem było zdobycie praktycznych umiejętności dotyczących organizacji i realizacji imprez integracyjnych. Studenci mieli okazję uczestniczyć w organizacji wydarzenia w warunkach zbliżonych do ekstremalnych. Duża koncentracja uczestników w jednym miejscu, bez względu na sytuację pogodową, aktywnym programem – noc, dzień – były sporym wyzwaniem dla uczestniczących w ćwiczeniach studentów.

WYKSZTAŁCENIE I EMPIRIA TO NAJLEPSI PRZYJACIELE WSTIE. ĆWICZENIA TERENOWE 2017

7Eksperci wskazują, że edukacja praktyczna jest kluczem do zawodowego sukcesu. W dniach 19-21 maja odbyły się ćwiczenia terenowe w Pienińskim Parku Narodowym oraz na rzece Dunajec. Był to wyjazd programowy organizowany rokrocznie przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii dla studentów I i II roku Turystyki i Rekreacji. Celem było zdobycie praktycznych umiejętności dotyczących organizacji i realizacji imprez integracyjnych. Studenci mieli okazję uczestniczyć w organizacji wydarzenia w warunkach zbliżonych do ekstremalnych. Duża koncentracja uczestników w jednym miejscu, bez względu na sytuację pogodową, aktywnym programem – noc, dzień – były sporym wyzwaniem dla uczestniczących w ćwiczeniach studentów.

Eventy jako produkt turystyczny

Organizacja tego typu imprez jest skutecznym narzędziem kształtowania wizerunku firmy. Jednym z zasadniczych założeń eventu jest przyciągnięcie uwagi grup docelowych. Imprezy mogą być zakrojone na różną skalę, w zależności od potrzeb i możliwości firmy. Dobrze zorganizowany event w oryginalny i niekonwencjonalny sposób prezentuje firmę i jej produkty, umożliwia bezpośrednią prezentację, a przede wszystkim służy integracji i zacieśnieniu więzi z otoczeniem wewnętrznym i zewnętrznym. Wraz ze wzrostem liczby różnorakich eventów organizowanych rokrocznie na całym świecie rośnie także liczba osób podążających za lubianymi formami rozrywki lub wykorzystujących potencjał integracyjny tego typu wyjazdów. Ta gałąź turystyki uznawana jest za perspektywiczną formę biznesu turystycznego. Prawidłowa współpraca przedstawicieli branży turystycznej i medialnej gwarantuje sukces tego typu wydarzeń. Ćwiczenia praktyczne w Pieninach i Wietrznicy uświadomiły przyszłym organizatorom turystyki, jak istotne są kompetencje i doświadczenie w organizacji eventu.

WSTiE - kompleksowo, nowocześnie, praktycznie, innowacyjnie

Jak podkreśla dr Krzysztof Borkowski, uczelnia prowadzi zintegrowany system nauczania w obszarze turystyki. Wiedza, umiejętności i kompetencje zdobywane w konkretnych przedsięwzięciach to najlepsza inwestycja w przyszłość. To droga do osiągnięcia sukcesu. Taką możliwość mają studenci WSTiE. Nie wszystkiego można dowiedzieć się z książek. Trzeba być w terenie. Trzeba to zobaczyć. Trzeba tego dotknąć. Ćwiczenia terenowe organizowane są dla studentów WSTiE od lat i zdobyta tam wiedza jest bezcenna w obszarze praktycznych działań turystycznych.

2
111 tile
2 tile