Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

     

WSTiE otwiera się na współpracę z kolejnym regionem świata!


WSTIE OTWIERA SIĘ NA WSPÓŁPRACĘ Z KOLEJNYM REGIONEM ŚWIATA!

wwwJest nam niezwykle miło poinformować o podpisaniu porozumienia pomiędzy Wyższą Szkołą Turystyki i Ekologii oraz Indo –European Education Foundation (IEEF) w Warszawie.

WSTIE OTWIERA SIĘ NA WSPÓŁPRACĘ Z KOLEJNYM REGIONEM ŚWIATA!

wwwJest nam niezwykle miło poinformować o podpisaniu porozumienia pomiędzy Wyższą Szkołą Turystyki i Ekologii oraz Indo –European Education Foundation (IEEF) w Warszawie.

IEEF jest polską organizacją pozarządową, której misją jest stworzenie pomostu między Polską, Indiami i Unią Europejską w oparciu o model współpracy między środowiskiem akademickim a przemysłem. Celem projektu jest wsparcie programu internacjonalizacji polskiego szkolnictwa wyższego oraz zwiększenie zaangażowania nauki i szkolnictwa we wzrost gospodarczy kraju poprzez tworzenie możliwości dla przedsiębiorców i narzędzi do ekspansji odległego, ale jakże obiecującego rynku, jakim są Indie.

Otwieramy się na współpracę z kolejnym regionem świata, ponieważ uważamy, że region Indii posiada ogromny potencjał” – stwierdza Maria Grzechynka, kanlcerz WSTiE i sygnatariuszka porozumienia. “Indie są drugim najludniejszym krajem świata – mieszka tam 1,2 miliarda ludzi.  W ciągu ostatnich 70 lat kraj ten przeszedł reformy i stał się domem dla uznanych na całym świecie firm. Kraj mówi też coraz donośniejszych głosem na arenie międzynarodowej, dlatego wierzymy, że jest to idealny moment, by rozpocząć współpracę w zakresie edukacji wyższej oraz biznesu”.

Podpisane porozumienie otwiera drogę do współpracy akademickiej, obejmującej wspólne badania, konferencje, projekty, publikacje, program wymiany studenckiej i kadry naukowej, a także współpracy poza akademickiej w obszarze rekrutacji studentów z Indii i regionu Indii (tj. Nepal, Bangladesz, Sri Lanka, Bhutan i Malediwy). To jednak nie wszystko! Zainicjowana przez nas współpraca ma także swój wymiar biznesowy –otwiera bowiem drogę do praktyk studenckich, szkoleń oraz konsultacji.