WIELKI FINAŁ XIV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY INFORMATYCZNEJ I HOTELARSKO-GEOGRAFICZNEJ

ZAJAWKAKolejna edycja Konkursu Wiedzy Informatycznej i Hotelarsko-Geograficznej, organizowanego przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii w ramach projektów „Informatyka otwiera drzwi jutra” oraz „Uwolnij wyobraźnię” rozstrzygnięta! W tegorocznych zmaganiach udział wzięła rekordowa liczba ponad siedmiuset uczestników z całej Polski, którzy walczyli o nagrodę główną – bezpłatne studia w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii.

Organizowany corocznie konkurs, skierowany do uczniów klas 2 i 3 szkół ogólnokształcących oraz klas 3 i 4 technikum, cieszy się ogromną popularnością. Pokonując kolejne etapy, młodzież musi zmierzyć się w dużą konkurencją w wybranej kategorii: informatycznej lub hotelarsko-geograficznej, starając się dotrzeć do finału, organizowanego w siedzibie WSTiE. W tym roku udało się to 89 uczestnikom w obu konkursach, a wyjątkowo wysoki poziom sprawił, iż jury miało nie lada dylemat wybierając najlepszych z najlepszych.

Bezkonkurencyjny w kategorii hotelarsko-geograficznej okazał się Piotr Maciejowski z ZS nr 1 w Bochni. Jak sam przyznał, wygrana zainspirowała go do dalszej nauki i badań, które będzie prowadził już jako student WSTiE. Awans do finału zmotywował mnie do zgłębienia wiedzy na temat turystyki w Polsce. Jestem bardzo mile zaskoczony i przede wszystkim szczęśliwy, że udało mi się wygrać. Zajęcie pierwszego miejsca motywuje mnie do dalszego zdobywania wiedzy nie tylko związanej z turystyką w Polsce, lecz także za granicą – powiedział laureat po odebraniu nagrody.

Krzysztof Obłonczek, uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach, który zwyciężył w kategorii informatycznej i także już niebawem rozpocznie studia w WSTiE, nie krył swojego uznania dla samej organizacji konkursu. Czas jest dobrze zorganizowany i wszystko odbywa się według ustalonego harmonogramu. Zaplanowane jest też sporo czasu na przerwy między zadaniami, a oczekiwanie na wyniki umilają ciekawe prezentacje (w tym roku niezwykle interesująca prezentacja pana Jonatana, studenta WSTiE, o jego rodzinnej Australii). Przede wszystkim organizatorzy to bardzo sympatyczni ludzie i można miło z nimi porozmawiać poza oficjalną częścią – stwierdził Krzysztof.

Konkurs Wiedzy Informatycznej i Hotelarsko-Geograficznej, organizowany przez WSTIE, spotyka się z dużym uznaniem nauczycieli. Jak sami zauważają, młodzież często nie ma motywacji do zgłębiania swoich zainteresowań, a ta inicjatywa pozwala im już na etapie szkoły średniej zająć się przyszłościową dziedziną życia. To ciekawa inicjatywa, która pozwala wyłonić młodych, kreatywnych ludzi świadomie stawiających na swoje zainteresowania – stwierdza Dominik Pałka, opiekun uczestników z ZS nr 1 w Bochni. Wtóruje mu Daniel Kępa, opiekun uczniów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach, który dodaje, iż wysoki poziom rywalizacji do świetny zastrzyk motywacji dla młodzieży. Co roku poziom trudności wzrasta zarówno pierwszego jak i drugiego etapu konkursu. Jestem zadowolony z poziomu organizacji konkursu oraz dumny z wyniku moich uczniów, którzy pokazali w tym roku wysoką formę deklasując pozostałych uczestników. Jestem przekonany, że zjawimy się tutaj także w przyszłym roku – stwierdza.

Organizator – Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii - gratuluje wszystkim laureatom i finalistom, zaś nauczycielom, którzy sprawowali nad młodzieżą opiekę merytoryczną, dziękuje za pomoc i zaangażowanie. Równocześnie, uczelnia już dziś zachęca uczniów – przyszłorocznych maturzystów – do udziału w nadchodzącej, XV edycji konkursu. Będzie on doskonałą formą sprawdzenia wiedzy i umiejętności przed egzaminem dojrzałości, a najambitniejszym otworzy drogę do indywidualnej ścieżki kariery w najlepszej uczelni turystycznej w Polsce.