WIELKI FINAŁ KONKURSU WIEDZY TURYSTYCZNEJ I INFORMATYCZNEJ

1XII edycja Konkursu Wiedzy Informatycznej i Turystycznej organizowanego przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii dobiegła końca. 10 marca 2017 roku w siedzibie uczelni na Zamku Suskim odbył się pasjonujący finał. Prace uczestników oceniało jury złożone z nauczycieli akademickich oraz przedstawicieli władz uczelni. Kuratorium Oświaty w Krakowie reprezentowała Edyta Stradomska – Starszy Wizytator.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i wzięło w nim udział 436 maturzystów, z czego w samym finale – 51 uczniów z 24 szkół z terenu całego województwa małopolskiego, a także śląskiego. Finaliści reprezentowali m.in. szkoły średnie z: Krakowa, Zakopanego, Nowego Sącza, Kalwarii Zebrzydowskiej, Oświęcimia, Kęt, Bochni, Limanowej, Mszany Dolnej, Wadowic, Myślenic, Wieliczki, Siemianowic Śląskich, Ropczyc oraz Suchej Beskidzkiej. Laureaci wywalczyli główne nagrody – studia na Wydziale Informatyki oraz Wydziale Turystyki i Rekreacji WSTiE, czyli indeksy jeszcze przed maturą. Ponadto WSTiE ufundowała wiele atrakcyjnych nagród elektronicznych, książki i dyplomy. Konkurs przebiegał na wysokim poziomie i dał możliwość rywalizacji z najlepszymi.

Wyniki Konkursu „Znaczenie turystyki w rozwoju regionalnym” PROJEKT – UWOLNIJ WYOBRAŹNIĘ

LAUREACI I FINALIŚCI:

I miejsce – Sylwia Skorut, ZS im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej; opiekun – Grzegorz Sikora.
II miejsce – Natalia Perek, ZS Ekonomicznych nr 2 im. J. Daszyńskiego w Krakowie; opiekunowie – Lucyna Barzak / Agnieszka Rydz.
III miejsce – Kamila Tylek, ZSP Małopolska Szkoła Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach; opiekun – Justyna Piechnik.

WYRÓŻNIENIA:

1. Beata Kapela, ZS nr 3 im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Wadowicach; opiekun – Tomasz Skowron.
2. Patrycja Serafin, ZSP Małopolska Szkoła Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach; opiekun – Justyna Piechnik.

Wyniki Konkursu „Idea społeczeństwa informacyjnego” PROJEKT – INFORMATYKA OTWIERA DRZWI JUTRA

LAUREACI I FINALIŚCI:

I miejsce – Dominik Toton, ZS Agro-Technicznych w Ropczycach; opiekun – Maciej Matusik.
II miejsce – Łukasz Serwin, ZS nr 2 im. Ks. Stanisława Staszica w Wadowicach;opiekun – Janusz Ramęda.
III miejsce – Mateusz Nowak, ZS nr 2 im. Ks. Stanisława Staszica w Wadowicach; opiekun – Janusz Ramęda.

WYRÓŻNIENIA:

1. Piotr Kotara, I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana w Limanowej; opiekun – Bogdan Dębski.
2. Krystian Ferek, ZS Agro-Technicznych w Ropczycach; opiekun – Maciej Matusik.

Organizatorzy gratulują wszystkim laureatom i finalistom, zaś nauczycielom, którzy sprawowali nad młodzieżą opiekę merytoryczną, dziękują za pomoc i zaangażowanie. Równocześnie zachęcamy uczniów – przyszłorocznych maturzystów – do udziału w kolejnej, XIII edycji konkursu. Będzie on doskonałą formą sprawdzenia wiedzy i umiejętności przed egzaminem dojrzałości, a najambitniejszym otworzy drogę na bezpłatne studia w WSTiE.

1a horz