SZKOŁA I BIZNES - DEBATA Z UDZIAŁEM DR. MARKA NOCONIA

zajawka myśleniceJak nawiązać i skutecznie prowadzić współpracę szkoły ze światem biznesu? Z jakich narzędzi korzystać i jak wyszkolić trenerów branży HORECA, aby byli w stanie wspierać takie projekty? Na te i inne pytania starano się odpowiedzieć podczas ważnej konferencji, której prelegentem i gościem specjalnym został dr Marek Nocoń, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych WSTiE.

Firmy przechodzą nieustanną modernizację, zatem potencjalny pracownik – a obecny student - także powinien nadążać za postępem. Musi być stale na bieżąco, uczyć się pod określonym kątem i sprawdzać swoje umiejętności w praktyce - co stanie się możliwe wyłącznie w drodze ścisłej współpracy szkół z przemysłem. Wydarzenie „Szkoła i biznes – pozytywny model współpracy szkoły zawodowej z pracodawcami branży hotelarsko-gastronomiczno-turystycznej”, które odbyło się w Myślenicach, stworzyło idealną okazję do wymiany praktycznych doświadczeń przedstawicieli branży hotelarsko-gastronomiczno-turystycznej oraz firm, gotowych podjąć współpracę z uczelniami o takim profilu kształcenia.

Jak pokazują badania, kluczem do sukcesu okazują się wyszkolone kadry trenerskie, które będą w stanie pomóc w nawiązaniu i realizacji takiego partnerstwa. Opracowanie kompleksowego programu szkolenia, przekładającego się na zwiększenie liczby wykwalifikowanych trenerów zawodowych branży gastronomicznej, jest jednym z celów WSTiE – powiedział dr Marek Nocoń w takcie konferencji. Nasze własne doświadczenia posłużą wszystkim tym, którzy chcą podnieść swoje kompetencje w zakresie prowadzenia szkoleń dla HORECA, zapewniając szeroki pakiet kompetencji trenerskich i interpersonalnych.

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii, pozostająca niekwestionowanym liderem w zakresie edukacji turystycznej i hotelarskiej, od lat kształtuje swoją ofertę w oparciu o wiedzę, płynącą ze współpracy z przedstawicielami nowoczesnego biznesu. Czerpiąc know-how wprost od kluczowych graczy rynku, uczelni udało się stworzyć programy podyplomowe, szkoleniowe oraz MBA, ściśle wpisujące się w potrzeby branży. Kursy nie tylko podnoszą kwalifikacje studentów i wspomagają ich w rozwoju zawodowym, ale także inspirują do inicjowania własnych przedsięwzięć biznesowych.