STUDENCI WSTIE – LUDZIE O WIELKICH AMBICJACH I… WIELKICH SERCACH

zajawkaElfy, anioły i Mikołaje – studenci WSTiE każdego roku w sezonie przedświątecznym zmieniają swoje oblicze i ruszają z misją poprawiania rzeczywistości wokół siebie. Odwiedzają przedszkola, rozdają prezenty dzieciom, prowadzą animacje i honorowo oddają krew. Wszystko po to, by wnieść radość w czyjeś życie oraz by czasem wręcz to życie uratować.

Mikołaj istnieje – i ma pomocników

W przedszkolach w Mucharzu, Stryszawie i Suchej Beskidzkiej, a także w Szkole Podstawowej w Grzechyni studenci WSTiE powitani zostali z niemniejszym entuzjazmem, z jakim dzieci przyjęłyby prawdziwego świętego Mikołaja. Chętnie brały udział w prowadzonych animacjach, recytowały wierszyki i z zaczerwienionymi od emocji uszami otwierały drobne prezenty. W taki wolontariat angażujemy się co roku i za każdym razem zastanawiamy się kto czerpie z tego większą radość: my czy dzieci – mówi Klaudia Radwan, studenta WSTiE i tegoroczny „mikołajkowy aniołek”. Dzięki doświadczeniom zdobytym podczas praktyk, jesteśmy w stanie ciekawie zorganizować dzieciom czas. Podczas takich akcji mamy możliwość dodatkowo szlifować swoje umiejętności zawodowe oraz organizacyjne, uczymy się pracy w grupie jak i z grupą. No i dostajemy najpiękniejsze podziękowanie – uśmiech maluszków – dodaje.

pasek2

Krew – najlepszy prezent świąteczny

W tym samym czasie, gdy studenci rozdawali przedszkolakom słodycze, inna grupa zabrała się za przygotowywanie większego prezentu – daru życia. Studenckie honorowe krwiodawstwo to impreza na stałe wpisana już w kalendarz naszej uczelni i chociaż wymaga od uczestników nieco odwagi, chętnych do udziału w Wampiriadzie nigdy nie brakuje. To fantastyczne, że w tak prosty sposób możemy zrobić tyle dobrego – mówi student WSTiE, uczestnik akcji. To, co nas przyciąga do oddawania krwi świadomość, że każda jej kropla może kogoś uratować. Dla osoby potrzebującej to ogromny dar życia, ale my też otrzymujemy coś w zamian – i nie mam na myśli tych kilku tabliczek czekolady, które standardowo wręczane są po pobraniu. Dostajemy piękny prezent w postaci poczucia braterstwa i świadomości, że choć w minimalnym stopniu zmieniamy świat na lepsze.

Działania w ramach wolontariatu prowadzone są w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii nie tylko w okresie świąt. Uczelnia duży nacisk kładzie na rozwijanie społecznej odpowiedzialności wśród studentów i pracowników, wierząc że powinna wyróżniać ich nie tylko wielka ambicja zawodowa, ale także… wielkie serca.

pasek1