SAMORZĄD WSTIE W PROGRAMIE  BUDŻET OBYWATELSKI MAŁOPOLSKI – GŁOSUJEMY!

SPORTZONE CZY SMARTFON – ODERWIJMY SIĘ OD EKRANÓW!– tak samorząd Wyższej Szkoły  Turystki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej zatytułowali swój projekt zgłoszony do II edycji programu Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego. Czy będzie szansa na jego realizację? Czy znajdą się chętni do współpracy? Czy studenci naszej uczelni poprą tę wspaniałą inicjatywę?Już 25 września rusza  głosowanie, które potrwa aż do 13 października, a ostateczną listę zwycięskich projektów poznamy do końca listopada tego roku. Każda osoba, która ukończyła 16 lat i zamieszkuje powiat suski, wadowicki, nowotarski, tatrzański czy myślenicki może oddać głos na ten projekt.

pasek1

Studenci WSTiE postanowili wykorzystać swoje  umiejętności potrzebne w organizowaniu przedsięwzięć lokalnych, tworząc projekt w ramach II edycji programu Budżet Obywatelski Małopolski. Swoje doświadczenie zdobywają poprzez tworzenie takich akcji jak m.in.: Wampiriada – honorowa zbiórka krwi, czy Kickonalia – charytatywne Juwenalia, podczas których zbierają środki dla osób potrzebujących wsparcia finansowego. – Kiedy dowiedzieliśmy się wraz ze znajomymi z samorządu o kolejnej edycji programu Budżet Obywatelski Małopolski, stwierdziliśmy, że jest to ogromna szansa, aby poszerzyć zasięg naszej corocznej imprezy. Jestem pewny, że jeżeli mieszkańcy wybiorą nasz projekt, razem stworzymy coś naprawdę wielkiego – relacjonuje Karol Piłatkowski – przewodniczący Samorządu Studenckiego WSTiE.

Projekt ten jest złożony z trzech części skierowanych do lokalnej młodzieży oraz dorosłych z powiatu suskiego i okolic w celu pobudzenia ich aktywności sportowej oraz chęci niesienia pomocy potrzebującym.

Część pierwsza to olimpiada sportowa dla młodzieży, podczas której zebrane drużyny będą mogły rywalizować w różnych konkurencjach m.in. turnieju piłki nożnej, siatkowej czy zmaganiach lekkoatletycznych. Jedna konkurencja przewidziana jest na jeden z czterech tygodni kwietnia 2017. Celem tej olimpiady jest integracja uczestników, propagowanie sportowego trybu życia oraz zaproponowanie alternatywy dla komputera i smartfona.

Część druga to impreza charytatywna pod patronatem jednej z fundacji, której głównym zadaniem jest zbiórka funduszy dla podopiecznych. Impreza odbędzie się w maju i będzie miała na celu zgromadzić jak największą liczbę mieszkańców ze społeczności lokalnej, aby wsparli zbiórkę. Jednocześnie będą mogli korzystać z przygotowanych atrakcji – bloków konkursowych, pokazów, animacji dla dzieci, zamków dmuchanych, mini wesołego miasteczka ,gastronomii oraz różnorodnych stoisk np. twórców regionalnych. Wieczorem odbędzie się blok koncertowy, podczas którego wystąpią lokalni artyści, jak również gwiazdy wieczoru znane w całej Polsce. Popularność naszych gwiazd przełoży się na rozmiar zebranych środków, które przekażemy na rzecz podopiecznych fundacji.

Część trzecia to założenie stowarzyszenia, które będzie miało na celu dalsze promowanie sportu i zminimalizowanie powszechnego problemu ucieczki do wirtualnego życia przez młodych ludzi. Głównymi działaniami stowarzyszenia będzie m.in. organizowanie imprez sportowych typu zawody czy obozy dla młodzieży fundowane z różnych budżetów lub środków własnych. Inicjatywą zainteresowali się m.in. absolwenci WSTiE: – Zadzwonił do mnie Karol z propozycją współpracy  przy nowym projekcie realizowanym przez samorząd, a dotyczącym Kickonaliów. Od razu się zgodziłem, gdyż mam sentyment do tej uczelni, a także zapoczątkowałem współpracę WSTiE z Fundacją Anny Dymnej Mimo Wszystko. Nie ukrywam, że cieszy mnie każdy nowy pomysł w duchu pomocy potrzebującym – opowiada  były przewodniczący samorządu studenckiego WSTiE Mateusz Szklarczyk – pomysłodawca charytatywnych Kickonaliów.

Już 25 września rusza  głosowanie, które potrwa aż do 13 października, a ostateczną listę zwycięskich projektów poznamy do końca listopada tego roku. Każda osoba, która ukończyła 16 lat i zamieszkuje (nie musi być zameldowana) powiat suski, wadowicki, nowotarski, tatrzański czy myślenicki może oddać głos na nasz projekt.

Aby zagłosować na nasze zadanie, w karcie głosowania trzeba wpisać dane:

Subregion PODHALAŃSKI,

KOD ZADANIA: POD19,

NAZWA ZADANIA: Sportzone czy smartfon - oderwijmy się od ekranów!

Do wyboru są 3 sposoby głosowania:

1. elektronicznie (pod adresem: http://bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie) - elektroniczny formularz głosowania zostanie uruchomiony 25.09.2017 r.,
  2. poprzez włożenie wypełnionej karty do urny – w Urzędzie lub w Agendach lub punktach stacjonarnych.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego:

Kraków, ul. Basztowa 22

Kraków, ul. Racławicka 56

Kraków, os. Teatralne 4a

Kraków, ul. Wielicka 72

Agendy Zamiejscowe UMWM:

Tarnów, al. Solidarności 5-9

NowySącz, ul. Jagiellońska 52

NowyTarg, al. 1000-lecia 35

Oświęcim, ul. Jędrzeja Śniadeckiego 21

Urzędy:

Urząd Gminy i Miasta Miechów, ul. Henryka Sienkiewicza 25

Urząd Miasta i Gminy Olkusz, Rynek 1

Urząd Miasta i Gminy Brzesko, ul. Bartosza Głowackiego 51

Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach, ul. Rynek 8/9

Urząd Miasta Zakopane, ul. Tadeusza Kościuszki 13

Urząd Miejski w Gorlicach, Rynek 2

Urząd Miejski w Wadowicach, Plac Jana Pawła II 23

c. korespondencyjnie na adres Urzędu lub jednej z Agend (liczy się data wpływu do Urzędu).

Z góry dziękujemy za wszystkie głosy. Jesteśmy otwarci również na każde inne wsparcie naszej akcji, gdyż każdy nowy pomysł może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Jeżeli ktoś chciałby się włączyć, czekamy na kontakt e-mailowy bądź telefoniczny.

Kontakt do studentów:

Karol Piłatkowski_tel: 514 – 274 – 761