Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

     

NOWY REKTOR WYŻSZEJ SZKOŁY TURYSTYKI I EKOLOGII

 

zajawkaNowym rektorem Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii został wybrany dr Marek Łabaj, profesor nadzwyczajny. Wieloletni dziekan Wydziału Nauk Społecznych oraz Pełnomocnik rektora ds. funkcjonowania Wydziału Nauk Społecznych w WSTiE.  Jest specjalistą w zakresie: zrównoważonego rozwoju w turystyce, zagospodarowania turystycznego i rekreacyjnego oraz etykiety menedżera. Wykształcił wiele pokoleń studentów, pracując jako nauczyciel akademicki w Akademii Wychowania Fizycznego, Uniwersytecie Jagiellońskim, Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach oraz w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

 

Kierował licznymi projektami badawczymi oraz koordynował pracę zespołów w ramach projektów międzynarodowych. Jest autorem oraz współautorem podręczników, skryptów i monografii oraz programów kształcenia dla wyższych uczelni. Twórca strategii rozwoju kilku regionów, a także wielu prac projektowych, ekspertyz i opracowań naukowych. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów naukowych publikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych dotyczących m.in. zrównoważonego rozwoju, rekreacji fizycznej i ekorozwoju. Jako ekspert współtworzył opracowania licznych prac wdrożeniowych dla gmin, miast i regionów, między innymi strategie zrównoważonego rozwoju i dynamizacji turystyki, ochrony krajobrazu i środowiska, turystyki ekologicznej. Brał udział w badaniach preferencji i oczekiwań turystów, natężenia ruchu turystycznego oraz analizy dobrych praktyk w zakresie działań na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. 

 

pasek1