NOWA SPECJALIZACJA RUSZA NA SYGNALE!

Umowa pomiędzy WSTiE i Komendą Powiatową Policji w Suchej Beskidzkiej otwiera nowy etap współpracy.

podpisanie umowyEkscytujące studia, mocny dyplom, a następnie fascynująca praca, pełna wyzwań? To już w zasięgu ręki, dzięki nowemu porozumieniu, podpisanemu przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii. Dzięki współpracy z Komendą Powiatową Policji w Suchej Beskidzkiej już wkrótce studenci specjalności Bezpieczeństwo Wewnętrzne będą mogli z pierwszej ręki otrzymywać informacje na temat pracy w służbach, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa.

Podpisane porozumienie zakłada szeroką współpracę w zakresie prowadzenia zajęć dydaktycznych, ze szczególnym naciskiem na praktyczny wymiar przekazywanej wiedzy. Zajęcia, prowadzone przez czynnych zawodowo funkcjonariuszy, obejmować będą 16 bloków tematycznych, m.in. prawo policyjne, samoobronę i środki przymusu bezpośredniego, przeciwdziałanie i zwalczanie przestępczości, ochronę osób, mienia, obiektów, obszarów oraz granic, podstawy kryminalistyki oraz etykę służb mundurowych.

Staramy się, aby wszystkie specjalizacje, które realizują nasi studenci, przygotowywały ich do pracy zawodowej. Współpracę podejmujemy więc wyłącznie z praktykami i wybitnymi specjalistami danej branży. Współpraca z Komendą Powiatową Policji w Suchej Beskidzkiej idealnie wpisuje się w tę strategię – powiedziała Maria Grzechynka, Kanclerz WSTiE, tuż po podpisaniu porozumienia. Absolwenci specjalności Bezpieczeństwo wewnętrzne, realizowanej na kierunku Politologia I stopnia, poza wiedzą politologiczną, zdobędą dzięki temu szerokie spektrum umiejętności, przydatnych do pracy w służbach mundurowych oraz szeroko rozumianym sektorze bezpieczeństwa.

Dzięki współpracy z KPP, absolwenci specjalizacji będą potrafili analizować i stosować normy prawne oraz procedury bezpieczeństwa w zarządzaniu kryzysowym, a tuż po zakończeniu studiów otworem stanie przed nimi praca m.in. w administracji publicznej, organizacjach cywilnych i mundurowych, funkcjonujących w systemie bezpieczeństwa państwa czy zespołach reagowania kryzysowego, w tym w Policji, Siłach Zbrojnych, Straży Granicznej czy Służbie Więziennej. Osoby zainteresowane podjęciem studiów więcej informacji mogą znaleźć na stronie www:http://www.wste.edu.pl/studia/wydzial-nauk-spolecznych/1048 oraz bezpośrednio w siedzibie uczelni.