Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

     

"MAŁOPOLSKA CHMURA EDUKACYJNA" Z WSTIE

logo chmura sRealizacja zajęć dla 24 000 uczniów w 130 szkołach ponadgimnazjalnych w 22 powiatach Małopolski, a także organizacja szkoleń dla 2 600 nauczycieli to m.in. założenia dużego przedsięwzięcia edukacyjnego, które będzie prowadzone w naszym regionie po raz pierwszy na tak szeroką skalę. Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii wygrała konkurs i znalazła się w gronie 10 partnerów odpowiedzialnych za projekt „Małopolska Chmura Edukacyjna”. Jest to innowacyjna propozycja przekazywania wiedzy oraz przybliżania osiągnięć naukowych uczelni wyższych przy wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych. Wspólne partnerstwo i współpraca pomiędzy Województwem Małopolskim oraz wiodącymi uczelniami wyższymi umożliwi szkołom korzystanie z olbrzymich zasobów laboratoryjnych i kadrowych tych uczelni. Wpłynie na wyrównanie poziomu dostępu do wiedzy i nauki oraz podniesienie tych kompetencji uczniów i nauczycieli, które są niezbędne do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym.

Projekt „Małopolska Chmura Edukacyjna” zakłada prowadzenie innowacyjnych zajęć edukacyjnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z wykorzystaniem potencjału renomowanych szkół wyższych w regionie poprzez realizację wspólnych projektów badawczych oraz prowadzenie wirtualnych zajęć wykładowych i laboratoryjnych w oparciu o infrastrukturę i nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne. Pozwoli to na podniesienie poziomu nauczania oraz kształtowanie kompetencji kluczowych. WSTiE będzie odpowiedzialna za realizację zajęć on-line i kół z dwóch obszarów tematycznych – informatyki i turystyki. Uczniowie będą zdobywać najnowszą wiedzę, rozwijać swoje zainteresowania i talenty, a także kreatywność, logiczne myślenie i umiejętności pracy w zespole.

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii znalazła się w gronie 10 partnerów odpowiedzialnych za treści edukacyjne. Są wśród nich najlepsze krakowskie uczelnie: UJ, AGH, UP, UEK, PK, UR oraz PWSZ w Tarnowie i Fundacja Centrum Kopernika.

więcej:http://e-chmura.malopolska.pl