KRAKOWSKA IZBA TURYSTYKI I NAJLEPSZA UCZELNIA TURYSTYCZNA W POLSCE OD TERAZ RAMIĘ W RAMIĘ

kitPrestiżowa organizacja, zrzeszającą podmioty branży turystycznej działające w Krakowie i Małopolsce, zdecydowała o przyjęciu WSTiE w poczet swoich członków. Współpraca obu instytucji nabiera tym samym rozpędu, promując wysokie standardy, edukację, integrację środowiska i budowanie silnej marki produktu turystycznego.

Nasza uczelnia to silne centrum akademickie o zasięgu międzynarodowym, przyciągające studentów z całej Polski oraz z zagranicy. Nie możemy jednak zapominać, że główny obszar naszej działalności to Małopolska. W tym roku akademickim oferujemy możliwość studiowania nie tylko w Suchej Beskidzkiej, ale także w Krakowie – stwierdza Maria Grzechynka, kanclerz WSTiE. Doszliśmy do wniosku, że jako najlepsza uczelnia turystyczna w Polsce, musimy być obecni w stolicy krajowej turystyki. Kraków to ważne centrum naukowe Europy z drugą pozycją w rankingu największych ośrodków akademickich w Polsce, jedno z najchętniej odwiedzanych miast przez turystów z całego świata i bogatą ofertą pracy w branży turystycznej – dodaje.

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii od lat angażuje się w wiele regionalnych inicjatyw, mających na celu promocję małopolskiej turystyki. Poprzez swój etos zawodowy doskonale wpisuje się w branżowy kanon etyczny, promowany przez KIT, a jej działania w zakresie edukacji oceniane są jako bezcenny wkład w kształcenie profesjonalnych kadr sektora turystyki i rekreacji. Od lat prowadzi w rankingach uczelni wyższych, a także otrzymała wiele wyróżnień oraz nagród. Członkostwo w Krakowskiej Izbie Turystyki, potwierdzone certyfikatem, jest dodatkową rekomendacją rzetelności WSTiE.

kit