KICKONALIA 2017 – ŚWIĘTO STUDENTÓW WSTIE

1Zaczynamy Juwenalia! 6 maja nadszedł długo oczekiwany przez studentów naszej uczelni czas świętowania, czyli Kickonalia 2017. Dawka doskonałej zabawy i pozytywnej energii, jakiej rokrocznie dostarcza święto żaków, to tzw. reset przed sesją egzaminacyjną. Nie można również przecenić charytatywnego charakteru imprezy – dzięki współpracy z Fundacją Anny Dymnej „Mimo Wszystko” studentom udaje się zbudować łańcuch ludzi dobrej woli. Z roku na rok przybywa osób życzliwych, empatycznych oraz otwartych na chorych i pokrzywdzonych przez los. Tym razem dochód ze sprzedaży cegiełek przeznaczono na potrzeby Pawła Kulinicza – 36-letniego byłego alpinisty cierpiącego na ataksję móżdżkowo-rdzeniową. Wolontariat, który jest jedną z form studenckiej aktywności w WSTiE, ma się dobrze i przynosi efekty, a także stwarza wiele okazji do twórczego rozwoju różnych indywidualnych kompetencji. Potwierdzają to goście IX Kickonaliów, sami wolontariusze oraz podopieczni fundacji, z którą WSTiE współpracuje od wielu lat.

Oficjalnego otwarcia imprezy, wzorowanej na najstarszych krakowskich tradycjach, dokonał Rektor WSTiE prof. zw. dr hab. Janusz Sondel. Poza przekazaniem studentom władzy nad uczelnią wręczył także nagrody w dorocznym turnieju piłki nożnej i siatkówki O Puchar Rektora. Po raz kolejny studentów obdarzył zaufaniem Burmistrz Suchej Beskidzkiej Stanisław Lichosyt, oddając klucze do bram miasta Przewodniczącemu Samorządu Studenckiego Karolowi Piłatkowskiemu. Wśród zaproszonych gości był Burmistrz Makowa Podhalańskiego Paweł Sala oraz Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Funduszy Janusz Kociołek.

Impreza po raz kolejny przyciągnęła uwagę mediów – patronatami imprezy byli: Radio Kraków, TVP Kraków oraz portale internetowe: Sucha24, Wadowice24, Mam Newsa pl i Powiat Suski 24. Wsparcia imprezie udzieli także patroni honorowi – burmistrz miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt oraz burmistrz miasta Maków Podhalański Paweł Sala. Ogromne znaczenie dla przebiegu imprezy miało wsparcie finansowe ponad 40 sponsorów z całej Polski. Bez ich hojności nie udałoby się osiągnąć tak dużego sukcesu.

Kockonalia obfitowały w liczne wydarzenia sportowe i muzyczne. Oprócz turniejów piłki nożnej i siatkowej studenci przygotowali także specjalny blok imprez sportowo-rekreacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Adresatem tych propozycji byli mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości. Dla najmłodszych przygotowano specjalny kącik animacyjny, gdzie istniała możliwość malowania twarzy i formowania postaci z baloników. Dla nieco starszych – quiz wiedzy o Suchej Beskidzkiej oraz wybór Miss i Mistera Juwenaliów 2017. Wszyscy chętni mogli nauczyć się tańczyć zumbę, łączącą elementy latynoamerykańskie oraz fitness. Zabawa była wspaniała!

Na dziedzińcu Zamku Suskiego nie zabrakło również muzycznych atrakcji. Rolę suportu pełnił zespół regionalny „Zbyrcok”. Potem na scenie pojawiła się grupa Dżogson, zaś gwiazdą wieczoru był Jr Stress, który wystąpił z największymi przebojami. Muzycy dali z siebie wszystko, a świetny koncert – przy aplauzie publiczności – trwał do północy. Po raz kolejny studenci pokazali, że mimo niesprzyjającej momentami aury można doskonale się bawić, a jednocześnie pomagać innym.

O wspaniałą atmosferę i organizację zadbali organizatorzy pod czujnym okiem Karola Piłatkowskiego oraz Szymona Orskiego. Studenci i goście dopisali, a wśród nich liczna grupa mieszkańców miasta i regionu, dla których udział w święcie studenckim jest doskonałą okazją do integracji. Jak twierdzi Kanclerz Maria Grzechynka, juwenalia sprzyjają wytworzeniu się szczególnej więzi pomiędzy społecznością akademicką a środowiskiem lokalnym. Władze WSTiE pragną w ten sposób podkreślać integralność uczelni z miastem i regionem oraz promować uniwersalne wartości nauki i współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

3 tilechecker