Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

     

Jubileusz, jubileusz - kolorowe "10. Kickonalia"


JUBILEUSZ, JUBILEUSZ – KOLOROWE „10. KICKONALIA”

 

zajawkaSmok Kicek już po raz 10. stał się symbolem suskich Juwenaliów, które odbyły się 12 maja 2018 r. na Placu Targowym w Suchej Beskidzkiej. Burmistrz Stanisław Lichosyt przekazał studentom klucze do bram miasta, otwierając tym samym dziesiąte jubileuszowe Juwenalia.

 

JUBILEUSZ, JUBILEUSZ – KOLOROWE „10. KICKONALIA”

 

 

zajawkaSmok Kicek już po raz 10. stał się symbolem suskich Juwenaliów, które odbyły się 12 maja 2018 r. na Placu Targowym w Suchej Beskidzkiej. Burmistrz Stanisław Lichosyt przekazał studentom klucze do bram miasta, otwierając tym samym dziesiąte jubileuszowe Juwenalia.

 

Suskie juwenalia obfitowały w liczne wydarzenia sportowe i muzyczne. Tradycją święta są turnieje: piłki nożnej i siatkowej o „Puchar Rektora WSTiE”. Studenci przygotowali także specjalny blok imprez sportowo-rekreacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Adresatem tych propozycji byli wszyscy mieszkańcy Suchej Beskidzkiej, gdyż uczelnia od lat konsekwentnie otwarta jest na potrzeby środowiska lokalnego. Dla najmłodszych przygotowano specjalny kącik animacyjny, gdzie istniała możliwość malowania twarzy i formowania postaci z baloników. W godzinach popołudniowych Plac Targowy w Suchej Beskidzkiej zanurzył się w ferii barw i kolorów.  Po wspólnym odliczaniu uczestnicy „Festiwalu Kolorów” rzucali woreczkami z barwnym proszkiem. Kolorowy pył unosił się w powietrzu, tworząc wielobarwną chmurę. Uczestnicy tańczyli w rytmie zumby z uśmiechem i radością na twarzach. Podczas tegorocznych juwenaliów nie zabrakło również muzycznych atrakcji. Gwiazdą wieczoru był znany i lubiany zespół muzyki disco polo – „Bayer Full”, który zagrał swoje największe przeboje. Znane piosenki rozemocjonowały zgromadzoną publiczność w każdym wieku.

 

pasek 1 popr

Podczas tegorocznych juwenaliów uhonorowano prawdziwego mistrza – Szymona Nieciąga, który wywalczył tytuł mistrza sezonu drugiego T-Mobile Ligi Akademickiej w kategorii Starcraft 2. TMLA jest eksportową ligą studencką, w której żacy konkurują ze sobą w ramach poszczególnych gier komputerowych. W ramach otwartych kwalifikacji do udziału w zmaganiach zgłosiło się ponad 500 studentów z 62 uczelni z całej Polski. Kwalifikacje wyłoniły ponad 250 studentów, którzy walczyli o tytuł mistrzowski w sezonie zasadniczym. Szymon rozgromił konkurentów. Tym samym został pierwszym Mistrzem TMLA SC2, zdobywając nagrody rzeczowe oraz nagrodę finansową w wysokości 1200 zł. Z tej okazji, WSTiE otrzymała trofeum ligowe, jako macierzysta uczelnia mistrza.

 

pasek3 

 

Podczas „Kickonaliów 2018” studenci WSTiE, działając pod patronatem Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, zbierali po raz kolejny pieniądze dla potrzebujących. W tym roku kolejny raz zaangażowali się w pomoc dla braci Szczepana i Aleksandra, mieszkających w Róźwienicy koło Jarosławia na Podkarpaciu. Mężczyźni od 6 roku życia chorują na postępujący zanik mięśni. Od 12 roku życia poruszają się na wózkach inwalidzkich a obecnie od ponad 10 lat są osobami leżącymi. 

pasek4

Do zobaczenia za rok!tymi słowami żegnali się zarówno suscy żacy, jak i mieszkańcy Suchej Beskidzkiej od lat 2 – do 80-ciu, dla których korowe, radosne święto studentów stało się integralną częścią krajobrazu miasta.

 

pasek5