Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

     

Informatyk - zawód przyszłości


INFORMATYK – ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI 

Tylko konsekwentne podejście nauczycieli, kadry uniwersyteckiej oraz firm, w których młodzi ludzie odbywają staże i rozpoczynają pracę, może sprawić, że za 10 lat nie będziemy cierpieć z powodu niedoboru informatycznych talentów.
 

INFORMATYK – ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI 

Tylko konsekwentne podejście nauczycieli, kadry uniwersyteckiej oraz firm, w których młodzi ludzie odbywają staże i rozpoczynają pracę, może sprawić, że za 10 lat nie będziemy cierpieć z powodu niedoboru informatycznych talentów.
 
Współcześnie zmienia się stereotyp informatyka postrzeganego jako osoba potrafiącą obsługiwać komputer. Pożądane przez pracodawców są wąskie specjalności, które można zdobyć na Wydziale Informatyki WSTiE. Studenci już na 1 roku studiów wybierają specjalność zgodną z ich preferencjami i zainteresowaniami, zaś na roku 2 – kolejną. Tak więc absolwenci kierunku otrzymują tytuł inżyniera z 2 specjalnościami. Rozwiązanie to daje studentom dużo szersze perspektywy rozwoju. W ramach zajęć odbywają wizyty studyjne w branżowych firmach oraz biorą udział w tematycznych wykładach prowadzonych przez ekspertów – partnerów biznesowych uczelni. WSTiE realizuje nowoczesny program kształcenia dostosowany do potrzeb rynku pracy. Sama edukacja już bowiem nie wystarcza. Istotne jest także przedstawienie, co w praktyce oznacza pracować w IT. Specjaliści z branży technologicznej uważają, że niezwykle ważne jest pokazywanie młodym ludziom praktycznego aspektu działania usług IT oraz wyjaśnianie, jaki realny wpływ mają one na ich codzienne życie i działanie firm, na rzecz których będą pracować.
 

Praktyka ponad wszystko

Partnerem Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii jest firma Fideltronik, która po 30 latach działania uznawana jest za ważnego gracza na europejskim rynku świadczenia usług inżynierskich. W prestiżowym rankingu miesięcznika „Forbes” została zaliczona do najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w kraju i może szczycić się tytułem „Diament Forbesa 2017”. Partnerstwo WSTiE z Fideltronikiem to tworzenie programów nauczania dla kierunku informatyka.  Konsekwencją tej współpracy jest m.in. uruchomienie specjalizacji elektronika komputerowa, która jest odpowiedzią na potrzeby branży IT. Studenci od pierwszego roku studiów bez dodatkowych opłat realizują przy współpracy z firmą Fideltronik drugą specjalność. Zdobywają to co najcenniejsze – umiejętności weryfikowane przez praktyczne działania. Bardzo często podejmują również pracę w firmie Fideltronik. Mają tam możliwość zdobycia stypendium pokrywającego czesne. Ten system nauczania jest tym bardziej istotny, iż wszystkie badania wskazują, że zawody przyszłości związane będą z technologiami i rosnącym rynkiem przetwarzania danych