Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

     

Eksperci z WSTiE z wizytą studyjną w Stanach Zjednoczonych


EKSPERCI Z WSTiE Z WIZYTĄ STUDYJNĄ W STANACH ZJEDNOCZONYCH

 

zajawka

Wymiana wiedzy, dobrych praktyk i doświadczeń to najważniejsze cele wizyty kadry naszej uczelni w Stanach Zjednoczonych! Polska delegacja m.in. spotyka się z dyrekcją i pracownikami Great Smoky Mountains NP i byłym ambasadorem USA w Polsce, burmistrzem Knoxville - największego miasta z sąsiedztwie GSM NP.

EKSPERCI Z WSTiE Z WIZYTĄ STUDYJNĄ W STANACH ZJEDNOCZONYCH

 

zajawkaWymiana wiedzy, dobrych praktyk i doświadczeń to najważniejsze cele wizyty kadry naszej uczelni w Stanach Zjednoczonych! Polska delegacja m.in. spotyka się z dyrekcją i pracownikami Great Smoky Mountains NP i byłym ambasadorem USA w Polsce, burmistrzem Knoxville - największego miasta z sąsiedztwie GSM NP.

 

Jakie jest podejście Amerykanów do aktywnej ochrony przyrody? Jaka jest struktura zarządzania parkami i jakie są sposoby ich finansowania? W jaki sposób społeczności sąsiadujące partycypują w podejmowaniu decyzji dot. inwestycyjnych w parkach? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań pojawią się po powrocie polskiej delegacji - na organizowanej przez WSTiE konferencji naukowej, która jest efektem finalnym projektu.

 

„Model działalności parków narodowych w szerszym otoczeniu społeczno-gospodarczym”  w ramach którego odbywa się wizyta, to kolejny ekspercki projekt badawczy realizowany przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii.

 

 więcej:

 

Informacja o projekcie:

http://www.wste.edu.pl/nauka/projekty#p1b

Informacja o konferencji:

http://www.wste.edu.pl/aktulanosci/zaproszenie-na-konferencje-parki-narodowe-w-otoczeniu-spoleczno-gospodarczy

pasek1