Ekomałopolska i Ekoturystyka - studenci WSTiE na szkoleniu

EKOMAŁOPOLSKA I EKOTURYSTYKA – STUDENCI WSTIE NA SZKOLENIU

20191112 093959 HDR kopia kopiaJaka jest rola ekoturystyki i turystyki zrównoważonej w funkcjonowaniu regionów? Jak wykorzystać współczesne trendy do zrównoważonego rozwoju turystycznego regionu i budowania oferty ekoturystycznej? Jak udostępniać turystom dziedzictwo i historię miejsca? Studenci Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii, zainteresowani ekologią i budową oferty dla wymagających turystów, szukali odpowiedzi na te pytania jako uczestnicy szkolenia zorganizowanego w ramach projektu „Małopolska Ekoturystyka – zrównoważony rozwój turystyczny regionu”.

EKOMAŁOPOLSKA I EKOTURYSTYKA – STUDENCI WSTIE NA SZKOLENIU

Studenci WSTiE chętnie biorą udział w kursach, szkoleniach i konferencjach, które umożliwiają zdobycie dodatkowej wiedzy oraz kontakt z ekspertami. Jedną z ważnych propozycji uczelni dla zainteresowanych był udział w Programie EkoMałopolska i wyjazd na szkolenie, które odbyło się 12 listopada 2019 r. w Beskidzkim Centrum Zabawki Drewnianej w Stryszawie. Prezentacji założeń programu nakierowanego na ochronę środowiska dokonał wicemarszałek Województwa Małopolskiego Tomasz Urynowicz. Podkreślił wykorzystywanie potencjału dziedzictwa regionalnego w taki sposób, aby budować konkurencyjną ofertę turystyczną regionu, zachowując jego tożsamość kulturową i walory przyrodnicze, które decydują o unikalności i sile Małopolski. O turystyce dziedzictwa Podbabiogórza i doświadczeniach Muzeum-Orawskiego Parku Etnograficznego Zubrzyca Górna mówiła dyrektor muzeum – Maria Wachałowicz-Kiersztyn. Z kolei o współczesnych trendach, wyzwaniach oraz wpływie ekoturystyki na rozwój lokalnej gospodarki, dobrych praktykach w ekoturystyce i turystyce zrównoważonej w Europie i na świecie opowiadała Dominika Zaręba z Funduszu Partnerstwa.

Studenci WSTiE przysłuchiwali się wystąpieniom, brali udział w dyskusjach, poznali działania pobudzające przedsiębiorczość społeczności lokalnych i rozwijające nowe innowacyjne, zielone rynki pracy. Dowiedzieli się też, jak ważna jest promocja regionu w sposób zrównoważony, odpowiedzialny i nieinwazyjny dla środowiska naturalnego oraz zakładająca autentyczne zainteresowanie jego bogactwem i dziedzictwem.