CONCIERGE – MISTRZ GOŚCINNOŚCI Z INDEKSEM „WSTIE”

zajawkaW tym roku, już po raz trzeci, zainteresowani tematyką zdobywania wiedzy i umiejętności związanych z planowaniem i realizacją imprez turystycznych, a także kompleksową obsługą turystów i gości hotelowych  wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Turystyczno-Hotelarskim „Mistrz Gościnności – Concierge 2017”. Tegoroczna edycja zgromadziła 10 najlepszych uczestników z całej Polski, a dla laureatów przewidziano fantastyczne nagrody. Indeks na Wydziale Turystyki i Rekreacji Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej  wraz z gwarancją odbycia praktyk zawodowych na Wyspach Kanaryjskich. Ponadto uczestnicy otrzymali również nagrody w postaci voucherów  dla 2 osób w „Hotelu Mercure” w Krakowie oraz voucherów do restauracji „Andromeda Alfa” i „Bistro Beta Hotelu Galaxy”.

Uczestnicy konkursu, którzy walczyli o indeks najlepszej turystycznej uczelni w Polsce, musieli zaproponować kompleksową organizację noclegu, zabawy sylwestrowej, górskiej wędrówki oraz zwiedzania atrakcji turystycznych Szczawnicy. Jury w składzie: Adam Kwaśniak (Radny Województwa Małopolskiego), Bartłomiej Mróz (WSTiE), Tomasz Schweda (Dyrektor Operacyjny Mercure Kraków Stare Miasto)), Grzegorz Kaczor (Kierownik Recepcji i Rezerwacji Ibis Kraków Stare Miasto), Iwona Wilkosz (Concierge Galaxy Jordan Group) szczególną uwagę zwracało na  dostosowanie zaplanowanych aktywności do pory roku i możliwości grupy, kwestie bezpieczeństwa oraz umiejętność właściwego obliczania kosztów imprezy. Wszyscy uczestnicy musieli wykazać się również znajomością języka obcego.

Do  finałowej rozgrywki dotarli ci, którzy udział w konkursie traktowali nie tylko jako trampolinę umożliwiającą zdobycie indeksu uczelni wyższej jeszcze przed maturą, ale autentycznie zainteresowani są turystyką, która, jak mówią, „gra im w duszy”. Tacy byli z pewnością najlepsi z najlepszych, czyli laureaci tegorocznych zmagań.

Niekwestionowaną zwyciężczynią okazała się Wioletta Waniczek z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu, która najlepiej poradziła sobie z opracowaniem i prezentacją zadania konkursowego. Już dziś witamy ją w gronie suskich żaków w roku akademickim 2018/2019. Finalistami zostali również: Weronika Binda z Powiatowego Zespołu Nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu oraz Sebastian Sikora z Zespołu Szkól Hotelarsko-Turystycznych w Zakopanem.Gratulujemy laureatom i finalistom, którzy mogli przekonać się, że zdobywanie wiedzy i umiejętności procentuje.

Trudno przewidzieć, jaką postać przybierze świat, jakie wyzwania stawiać będzie przed młodymi ludźmi, jakie zaoferuje im szanse. Jedno jest jednak pewne, doskonałość w wybranej samodzielnie sferze działania stać się może ścieżką do mistrzostwa dającego spełnienie zarówno osobiste, jak i zawodowe.  Taką szansą jest z pewnością udział w konkursie Turystyczno-Hotelarskim „Mistrz Gościnności – Concierge”. Dzięki merytorycznemu wparciu partnerów, a szczególnie Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej, uczestnicy zweryfikowali swą wiedzę i umiejętności w obszarze turystyki i przekonali się, iż naprawdę warto realizować marzenia. Turystyka to bowiem nie marzenia, ale ich spełnianie – to fascynujące podróże i ciekawa praca.

pasek1