Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

     

CHCESZ ZOSTAĆ INFORMATYKIEM? WYBÓR UCZELNI MA ZNACZENIE!

Pasjonujące studia i pewna praca? Okazuje się, że to możliwe. Dziś trudno wyobrazić sobie nasze codzienne życie bez najnowszych technologii. AI, Internet of Things i robotyzacja stają się naszą codziennością, a życie prywatne i zawodowe całych społeczeństw przenosi się w obszar sieci. Ale czy oznacza to, że pracodawca przyjmie informatyka z otwartymi rękoma? Tak – ale tylko wtedy, gdy jego studia były mocno praktyczne.

Potwierdzaj kompetencje certyfikatem

Zawody związane z sektorem IT są uważane za najbardziej perspektywiczne i najbardziej poszukiwane na polskim rynku pracy. Szacuje się, że w kraju brakuje nawet 50 tys. informatyków i programistów, a luka ta może się powiększać. Przekłada się to na szanse zawodowe dla absolwentów kierunków informatycznych, jednak pracodawcy podkreślają, że liczy się nie dyplom, ale rzeczywiste umiejętności. Zdaniem doradców zawodowych warto w trakcie studiów doszkalać się, kończyć certyfikowane kursy specjalistyczne i sięgać po oferty staży i praktyk. Im więcej rzeczywistych umiejętności zdobędzie absolwent, tym wyżej znajdzie się w rankingu w trakcie procesu rekrutacji.

Studia zaprojektowane przez pracodawców

Zależy nam przede wszystkim na tym, aby nasi absolwenci odnaleźli się na rynku pracy – przekonuje Marcin Kubasiak, Dziekan Wydziału Informatyki Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii. Przy tworzeniu programu współpracujemy ze światem biznesu, aby to, czego uczymy naszych studentów, idealnie wpasowywało się w potrzeby branży. Do współpracy zapraszamy także wykładowców z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, aby dzielić się naukowym know-how i czerpać inspiracje z własnych doświadczeń – dodaje. WSTiE oferuje także studentom bezpłatne korepetycje z matematyki, udział w certyfikowanych szkoleniach, a także staże w partnerskich firmach. Robimy wszystko, by kariera naszych studentów zaczynała się już pierwszego dnia, w którym przekraczają próg naszej uczelni – dodaje Dziekan Kubasiak.

Specjalizacja kluczem do sukcesu

Jak podkreślają rekruterzy, warto pamiętać, że przez pracodawców pożądane są wąskie specjalności, szczególnie biegłość w zakresie systemów baz danych, inżynierii oprogramowania, elektroniki, a także technologii multimedialnych oraz grafiki komputerowej. Wszystkie te specjalizacje są dostępne w naszej ofercie co sprawia, że jesteśmy jednym z najsilniejszych centrów kształcenia informatycznego w regionie – dodaje Marcin Kubasiak. Studenci już na I roku studiów wybierają specjalność zgodną z ich preferencjami i zainteresowaniami, zaś na roku II – kolejną. Sprawia to, że kończąc studia, najczęściej mają już – jeśli nie pracę – to konkretną ofertę jej podjęcia.

Więcej informacji o studiach informatycznych w WSTiE: http://www.wste.edu.pl/studia/wydzial-informatyki