Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

wersja polska wstie     

OGÓLNOPOLSKI KONKURS O INDEKS WYŻSZEJ SZKOŁY TURYSTYKI I EKOLOGII

Świadomie budujesz ścieżkę kariery zawodowej? Chcesz spotkać rówieśników tak ambitnych jak Ty? A może zamierzasz zdobyć indeks przed maturą? Wszystkich zainteresowanych rozwojem i samokształceniem na miarę XXI wieku zapraszamy do udziału w XIII edycji ogólnopolskiego konkursu o indeks Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii. Konkurs obejmuje następujące obszary: hotelarsko-geograficzny – w ramach projektu Uwolnij wyobraźnię oraz informatyczny – w ramach projektu Informatyka otwiera drzwi jutra.

Adresatami tego projektu są uczniowie klas 2 i 3 szkół ogólnokształcących oraz klas 3 i 4 technikum. Konkurs składa się z dwóch etapów: I etap to eliminacje w szkołach ponadgimnazjalnych w dniu 28 lutego 2018 r., II etap (dla zwycięzców I etapu) odbędzie się 16 marca 2018 r. Wszyscy walczą o główną nagrodę – bezpłatne 3 lata studiów lub 3,5 roku studiów na wybranym kierunku (Turystyka i rekreacja, Informatyka) w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii.

Zapraszamy!

Do pobrania:

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy: doc        pdf

Zagadnienia turystyka

Zagadnienia informatyka

 


JEDYNY TAKI DZIEŃ W ROKU – WIGILIA WSTIE

zajawkaNiezapomnianą atmosferę spotkania opłatkowego, celebrowanego przed Świętami Bożego Narodzenia od początku istnienia naszej uczelni, tworzą studenci i kadra akademicka, władze i pracownicy, absolwenci, goście i przyjaciele Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii. A wszystko odbywa się przy dźwiękach pieśni i kolęd – w tym roku w wykonaniu Czesława Niemena, Leszka Długosza, Alicji Majewskiej oraz zespołu TGD, a także poezji m.in. Jana Kochanowskiego, Juliusza Słowackiego, Ernesta Brylla. Niepowtarzalny klimat nadchodzących Świąt sprzyja refleksji, wspomnieniom i rozmowom. Na ostatnim spotkaniu społeczności akademickiej w 2017 roku odbywa się też posumowanie ważnego konkursu na najlepsze sprawozdanie z praktyk zawodowych oraz wręczenie głównej nagrody – tygodniowego wyjazdu studyjnego do Hiszpanii do kraju Basków.

Czytaj więcej: Jedyny taki dzień w roku - Wigilia WSTiE

EKIPA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA Z … WSTIE

 

zajawkaUdział studentów naszej uczelni w wielu imprezach, uroczystościach i akcjach w ramach wolontariatu dla najmłodszych docenia kierownictwo placówek, z którymi studenci współpracują. Wyrazem wdzięczności za różne aktywności są podziękowania dyrektorów przedszkoli w Suchej Beskidzkiej i Stryszawie, które przekazano na ręce Pani Kanclerz Marii Grzechynki. Jak podkreślono, „przedsięwzięcia służą rozwojowi integracji, sprzyjają wzrostowi kompetencji społecznych, kształtowaniu poczucia tolerancji oraz umiejętności współpracy. Studenci wyróżniają się życzliwością, przyjaznym nastawieniem, kreatywnością oraz ogromnym zaangażowaniem we wszystkie działania, jakie podejmują.”

 
Czytaj więcej: Ekipa Świętego Mikołaja z... WSTiE