Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

wersja polska wstie     


„INWESTUJ W SIEBIE” – MIĘDZYNARODOWA WYMIANA STUDENCKA W WSTIE

 

zajawkaNajlepsza inwestycja to inwestycja w siebie, a każdy rodzaj takiej inwestycji  procentuje na przyszłość. O tym przekonali się uczestnicy międzynarodowego spotkania – studenci polscy, litewscy i węgierscy – którzy w listopadzie 2017 r. w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii wymieniali doświadczenia oraz uczestniczyli w twórczych warsztatach. Po hasłem „Inwestuj w siebie” zastanawiali się, czy można nauczyć się przedsiębiorczości, zwiedzali Kraków i Małopolskę, uczestniczyli w europejskich wieczorach przedsiębiorczości.Organizatorem spotkania była Fundacja Edukacja, Zdrowie, Rozwój, zaś partnerami wydarzenia młodzi ludzie z Litwy oraz  Węgier. 48-osobowa grupa studentów miała do zrealizowania bardzo ambitny i urozmaicony program.

 
Czytaj więcej: "Inwestuj w siebie" - międzynarodowa wymiana studencka w WSTiE

NOWY REKTOR WYŻSZEJ SZKOŁY TURYSTYKI I EKOLOGII

 

zajawkaNowym rektorem Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii został wybrany dr Marek Łabaj, profesor nadzwyczajny. Wieloletni dziekan Wydziału Nauk Społecznych oraz Pełnomocnik rektora ds. funkcjonowania Wydziału Nauk Społecznych w WSTiE.  Jest specjalistą w zakresie: zrównoważonego rozwoju w turystyce, zagospodarowania turystycznego i rekreacyjnego oraz etykiety menedżera. Wykształcił wiele pokoleń studentów, pracując jako nauczyciel akademicki w Akademii Wychowania Fizycznego, Uniwersytecie Jagiellońskim, Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach oraz w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

 
Czytaj więcej: Nowy Rektor Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii

ĆWICZENIA TERENOWE – BABIA GÓRA 2017 

zajawkaCzym byłyby studia na Wydziale Turystyki i Rekreacji bez wyprawy do Babiogórskiego Parku Narodowego i zdobycia „Królowej Beskidów”? Wyjście na najwyższy pozatatrzański szczyt w Polsce to obowiązkowy punkt kształcenia praktycznego w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii. Zajęcia praktyczne w przepięknych Beskidach są rokrocznie nie tylko sprawdzianem kondycji, ale także doskonałą okazją do integracji studentów i kadry naszej uczelni. Jesienna aura i prawie puste o tej porze roku szlaki zapewniają niezapomniane wrażenia oraz wiele pamiątkowych zdjęć.

Czytaj więcej: Ćwiczenia terenowe - Babia Góra 2017