Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

wersja polska wstie     

STUDIA PODYPLOMOWE WSTIE – ODPOWIEDŹ NA POTRZEBY RYNKU

Dobre studia podyplomowe, czyli jakie?

Takie, które dają aktualną wiedzę w danym obszarze i kształtują umiejętności wykorzystania jej w środowisku pracy. Zarzuca się uczelniom, że serwują wiedzę, ale nie uczą, jak stosować ją w praktyce. Studia podyplomowe właśnie tego powinny uczyć. Dlatego muszą być prowadzone przez zespół doświadczonych praktyków z ugruntowaną wiedzą i umiejętnościami, a program kształcenia powinien być dostosowany do wymogów rynku pracy.

Wymagania rynku pracy

Zakres odpowiedzialności na poszczególnych stanowiskach rozszerza się i pracownicy, chcąc temu sprostać, poszerzają swoją wiedzę i umiejętności. Decyzje edukacyjne podejmowane są coraz bardziej świadomie i racjonalne. Wśród różnych form doskonalenia zawodowego najbardziej prestiżową rolę odgrywają studia podyplomowe, które otwierają nowe możliwości zatrudnienia oraz pozwalają zwiększyć konkurencyjność na rynku pracy.

Odpowiedź na potrzeby rynku

7 listopada rusza kolejna edycja 3-semestralnych studiów podyplomowych kwalifikacyjnych (dla nauczycieli). Absolwenci uzyskują świadectwo ich ukończenia już we wrześniu następnego roku. Daje im to możliwość nauczania przedmiotów zawodowych w szkołach ponadgimnazjalnych. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się studia kwalifikacyjne turystyka i hotelarstwo dla nauczycieli – to już siódma edycja. Reklama i public relations organizowane są po raz czwarty, a gastronomia i żywienie człowieka – po raz trzeci. Nauczyciele z całej Polski zdobywać będą niezbędne kwalifikacje pozwalające im rozwijać się zawodowo oraz poszerzać gamę prowadzonych przedmiotów. Uczelnia zaprasza również na czwartą edycję studiów podyplomowych: informatyka z elementami grafiki komputerowej i multimediów.

Dlaczego warto?

W dobie niżu demograficznego szkoły ponadgimnazjalne poszerzają swoją ofertę o nowe kierunki, stąd potrzebna jest kadra z uprawnieniami. Studia podyplomowe to szansa uzyskania nowych kwalifikacji oraz możliwość całkowitego przekwalifikowania Z tej szansy w WSTiE skorzystało już kilkuset nauczycieli z terenu całej Polski. Jest to w istocie propozycja dla każdego, kto posiada dyplom szkoły wyższej oraz przygotowanie pedagogiczne, czyli również dla nauczycieli, którzy nie są czynni zawodowo. Co ważne, to oferta dla osób w każdym wieku – wśród słuchaczy są osoby zarówno 25-letnie, jak i 60-letnie. Studia gwarantują uprawnienia umożliwiające prowadzenie zajęć edukacyjnych, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Co ważne, zajęcia prowadzone są przez doświadczonych praktyków związanych z daną branżą oraz edukacją ponadgimnazjalną. Działający w strukturach Uczelni  dział studiów podyplomowych na bieżąco monitoruje potrzeby słuchaczy i przesunięcia na rynku pracy po to, by stale aktualizować proponowaną ofertę, uruchamiając nowe kierunki i zasilając szeregi kadry w specjalistów.