DR KRZYSZTOF BORKOWSKI – MAŁOPOLSKĄ OSOBOWOŚCIĄ TURYSTYKI

W październiku zakończyła się XVI edycja prestiżowego plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski, którego celem jest wyłonienie i promocja najciekawszych oraz najbardziej wartościowych projektów zachęcających do odwiedzenia naszego regionu, jak również nagrodzenie osób szczególnie zasłużonych dla rozwoju i promocji województwa. Organizatorami plebiscytu – oprócz Urzędu Marszałkowskiego – są także: „Gazeta Krakowska”, Małopolska Organizacja Turystyczna, Radio Kraków Radio i krakowski oddział Telewizji Polskiej. Połączenie gali finałowej plebiscytu z Małopolskimi Obchodami Światowego Dnia Turystyki sprawia, że corocznie jest to najważniejsze wydarzenie dla małopolskiej branży turystycznej. W tym roku uroczystość odbyła się 2 X w siedzibie Teatru Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem. O tym, kto zwyciężył i odebrał główne nagrody, zdecydowali czytelnicy „Gazety Krakowskiej”, którzy oddali swoje głosy równolegle w 8 kategoriach.

Specjalne wyróżnienie kapituły i tytuł Małopolska Osobowość Turystyki otrzymał dr Krzysztof Borkowski, wykładowca Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii, pełnomocnik rektora ds. nadzoru i funkcjonowania Wydziału Turystyki i Rekreacji, specjalista w zakresie obsługi ruchu turystycznego oraz projektowania produktu turystycznego, autor wielu publikacji, badań i prac naukowych, członek zarządu i ekspert Polskiego Stowarzyszenia Turystyki, członek zarządu Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Dr Borkowski został doceniony za szczególny wkład w rozwój i promocję turystyki w Małopolsce, a dyplom odebrał z rąk Marszałka Województwa Marka Sowy. W uroczystości wzięli też udział: Andrzej Gutt-Mostowy – poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Leszek Zegzda – prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Leszek Dorula – burmistrz Zakopanego, Barbara Dziwisz – przewodnicząca sejmikowej Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki.

Społeczność akademicka Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii składa Laureatowi serdeczne gratulacje i życzy satysfakcji z dotychczasowych osiągnięć oraz dalszej aktywności na polu dydaktycznym oraz naukowym.