WYŻSZA SZKOŁA TURYSTYKI I EKOLOGII – STUDIA 4YOU

Obecnie żyjemy w czasach, gdzie bardzo trudno dostać dobrze płatną pracę bez dyplomu wyższej uczelni. Posiadanie odpowiedniego wykształcenia jest najczęściej głównym warunkiem, aby otrzymać wymarzoną posadę.

Dlaczego warto studiować?

Ogromna większość Polaków – aż 93% – uważa, że warto się kształcić. 76% badanych wyraziło taką opinię w sposób zdecydowany. 5% respondentów zanegowało sens zdobywania wiedzy – wynika z sondażu przeprowadzonego przez CBOS. Argumentem najsilniej przemawiającym za kształceniem jest, zdaniem ankietowanych, możliwość uzyskania wysokich zarobków (65%). Na drugim miejscu znalazło się większe prawdopodobieństwo uniknięcia bezrobocia (41%). Respondenci wskazywali też na perspektywę pracy w interesującym zawodzie (37%), zyskanie niezależności i samodzielności (35%) oraz szansy na łatwiejsze życie (36%).

Studia – najlepszą przestrzenią dla rozwoju osobistego

Studia są idealnym miejscem do tego, by rozbudzić poczucie własnej wartości oraz rozwijać zmysł kreatywności. Student po kilku latach studiowania jest nie tylko bogatszy o wiedzę z konkretnego zakresu, ale również diametralnie zmienia swój światopogląd. Dzięki programom studenckim, takim jak np. unijny Erasmus+ czy Work & Travel studenci poznają obcą kulturę, mają możliwość wymiany doświadczeń ze studentami z innych krajów, jak również mogą podjąć pracę w zagranicznych firmach.

Przyszłość rynku pracy

Obecną sytuację rynku pracy kształtują takie czynniki, jak: dynamiczny rozwój technologii, konsumencki styl życia oraz otwarcie europejskich rynków pracy. Największa liczba nowych zawodów może pojawić się w sektorach, które rozwijają się bardzo dynamicznie, czyli informatycznym i telekomunikacyjnym. Przyszłość stoi również przed wszelkiego rodzaju „tradycyjnymi” usługami związanymi z takimi dziedzinami, jak finanse czy edukacja. Zdaniem ekspertów należy spodziewać się wzrostu zapotrzebowania na stanowiska związane z organizowaniem podróży, mediami oraz te, które łączą rozrywkę z dbałością o wygląd fizyczny i zdrowie.

Jak znaleźć dobrą pracę?

Generalnie środowisko akademickie w Polsce jest bardzo oderwane od realiów „prawdziwej” gospodarki, więc nawet jeśli skończy się uczelnię z przekonaniem, że już coś się umie, to w dobrej firmie bardzo boleśnie szybko można doświadczyć, ile należy się jeszcze nauczyć. Na edukacyjnej mapie Polski są jednak wyjątki. Akademia Biznesu Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii to unikalne przedsięwzięcie, w którym uczestniczą studenci tej uczelni. Zdobywają oni doświadczenia w realizacji realnych przedsięwzięć biznesowych. Dzięki wsparciu finansowemu i organizacyjnemu WSTiE wyróżniający się studenci otrzymują pracę w renomowanych firmach polskich i zagranicznych. Dlatego Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii to ceniona marka wśród przyszłych pracodawców.

Suska recepta na sukces

Na znalezienie pracy w obecnych czasach w znacznym stopniu wpływa to, co robiło się w czasie wolnym od nauki, a co sprzyjało rozwojowi osobistemu. Pracodawcy bardzo często pytają, czy oprócz studiowania uczestniczyło się w programach studenckich lub czy odbywało się praktyki w kraju lub za granicą. Warto więc wybrać taką uczelnię, która stwarza możliwości staży i praktyk oraz wymiany wiedzy i doświadczeń z europejskimi rówieśnikami. Taki wybór to decyzja w pełni świadoma, procentująca rozwojem edukacyjnym i zawodowym. Gdzie szukać obiektywnych informacji o ofercie danej szkoły? Z pomocą przychodzą rankingi, które przygotowują opiniotwórcze instytucje i media. Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii od wielu lat zajmuje prestiżowe medalowe miejsca w ogólnopolskich rankingach. Jednym z decydujących kryteriów oceny uczelni był poziom przygotowania praktycznego absolwentów, gdyż dziś na rynku pracy sama teoria to za mało. Uznając, że suska uczelnia doskonale przygotowuje do pracy zawodowej,  wskazano na praktyki i staże (krajowe oraz zagraniczne), dodatkowe kursy i szkolenia oraz zajęcia prowadzone przez specjalistów-praktyków (kto lepiej przygotuje do zawodu, jeśli nie oni?).

Co dziś jest kluczem do sukcesu i znalezienia dobrej pracy? WSTiE zna odpowiedź: to wsparcie młodych ludzi w świadomym kształtowaniu drogi zawodowej już od pierwszego roku studiów oraz łączenie doświadczenia zawodowego z solidnym wykształceniem. Warto spróbować.