DELEGACJA UNIWERSYTETU ANTIOCH W USA W MURACH WYŻSZEJ SZKOŁY TURYSTYKI I EKOLOGII

Uniwersytet Antioch, Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii

W dniach 10-11 czerwca 2015 r. WSTiE gościła oficjalną delegację Uniwersytetu Antioch w USA: Kanclerz Felice Nudelman, byłą dyrektor „New York Timesa” oraz Boba DeWitta – Szefa Biura Operacyjnego i Głównego Specjalistę ds. Informatyki. Antioch jest siecią uniwersytetów zlokalizowanych w Los Angeles, Santa Barbara, Nowej Anglii, Seatlle oraz Środkowym Zachodzie w Yellow Springs. Jego historia sięga połowy XIX wieku. Prowadzi studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie, głównie dla osób dorosłych. Skupia się na edukacji studentów do pełnienia ważnych funkcji w życiu codziennym; kształci m.in. z zarządzania, psychologii, psychologii medycznej, ekologii, zrównoważonego rozwoju, ekosystemów, edukacji środowiskowej. Oprócz studiów w Stanach Zjednoczonych prowadzi także edukację w Afryce, Indiach oraz Brazylii. Uniwersytet poszukuje partnerów, z którymi mógłby oferować swoim studentom dodatkowe możliwości edukacji.

Uniwersytet Antioch, Wyższa Szkoła Turstyki i Ekologii

To pierwsze spotkanie władz, kadry oraz przedstawicieli Akademii Biznesu WSTiE z amerykańskim Uniwersytetem rozpoczynające współpracę m.in. w obszarze wymiany studentów i nauczycieli. Współpracę, która może być bardzo korzystna dla obydwu stron. Związki między uczelniami gwarantują bowiem budowę trwałych i solidnych relacji, wpisując się w cele strategiczne uczelni, czyli umiędzynarodowienie. WSTiE chce też promować walory kulturowe i turystyczne najpiękniejszego i najbardziej zróżnicowanego regionu Polski wśród Amerykanów.