EDUKACJA BIZNESOWA W NOWYM WYDANIU

Co zrobić, aby zatrzymać w kraju zdolnych, ambitnych i dynamicznych młodych ludzi? W jakie kształcenie powinni inwestować, jeśli chcieliby w przyszłości założyć własną firmę? Jak namówić najlepszych polskich przedsiębiorców, aby podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem?

Edukacja biznesowa w nowym wydaniu to obszar działalności warszawskiej szkoły wyższej ASBIRO, z którą od dwóch lat współpracuje WSTiE. Uczelnia oferuje praktyczne podejście do przedsiębiorczości, dlatego nie zatrudnia nauczycieli ani wykładowców akademickich. Kadra musi mieć doświadczenie w realnym biznesie, więc wykłady prowadzą właściciele firm, prezesi i dyrektorzy oraz najlepsi trenerzy zmiany osobistej w Polsce.

Zainteresowanie nową formułą studiów jest ogromne, o czym można się było przekonać na ostatnim seminarium. 500-osobowa sala była wypełniona po brzegi i świadczyła o fenomenie młodzieży, która odważnie wybiera nowoczesne studia.

Edukacja biznesowa, e-biznes, studia politologia, WSTIE

O tym, jak pogodzić świat biznesu z życiem rodzinnym, uczyli m.in.: Andrzej Blikle – profesor nauk matematycznych, członek Rady Języka Polskiego, pracownik naukowy, ale przede wszystkim głowa rodziny najbardziej znanych polskich cukierników oraz krakowski przedsiębiorca Lech Jeziorny, którego historia zainspirowała twórców filmu „Układ zamknięty”. Biblijną perspektywę przedsiębiorczości starał się przybliżyć Andrzej Burzyński – założyciel Instytutu Rozwoju Osobistego KOAH, a o złotych standardach firmy rodzinnej mówiła Agnieszka Bernaciak – współwłaścicielka firmy AMB Technic z Koła. Prowadzący zajęcia podkreślali, jak ważne w prowadzeniu biznesu są relacje międzyludzkie opierające się na uniwersalnych wartościach i porównywali firmę do rodziny. Przekonywali, że tylko przedsiębiorstwo, za które pracownicy czują się odpowiedzialni, gwarantuje sukces.

Młodzi ludzie, którzy stawiają na rozwój i edukację pod okiem najlepszych w kraju praktyków, przyjeżdżają też na zajęcia do WSTiE, studiując E-biznes i media społecznościowe. Specjalność ta jest nie tylko odpowiedzią na aktualne potrzeby rynku pracy, ale przygotowuje do prowadzenia własnej działalności biznesowej w oparciu o silne podstawy teoretyczne i unikatową wiedzę praktyczną z zakresu przedsiębiorczości.