EDUKACJA JAKO ISTOTNA CECHA NOWOCZESNEGO SPOŁECZEŃSTWA
KONKURS WIEDZY TURYSTYCZNEJ I INFORMATYCZNEJ
W WYŻSZEJ SZKOLE TURYSTYKI I EKOLOGII W SUCHEJ BESKIDZKIEJ

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii pragnie wyjść naprzeciw zjawiskom obecnym w nowoczesnym społeczeństwie i zachęcić młodych ludzi do zainteresowania się elementami otaczającej nas rzeczywistości. Efektem tego już po raz dziesiąty jest inicjatywa zorganizowania konkursów, których celem jest popularyzacja wiedzy z zakresu turystyki i nauk informatycznych oraz promocja edukacji.

Człowiek nowoczesny to nie tylko istota potrafiąca sprawnie posługiwać się coraz nowocześniejszymi i coraz bardziej skomplikowanymi urządzeniami codziennego użytku, w tym także rozmaitymi nośnikami i odbiornikami mass mediów, ale to także osoba mająca nowoczesny umysł nadążający za postępem technicznym. Młodzi, ambitni i kreatywni tegoroczni maturzyści mają niepowtarzalną szansę udowodnić, że chcą i mogą więcej niż ich rówieśnicy.

W konkursie Idea społeczeństwa informacyjnego – Informatyka otwiera drzwi jutra, Znaczenie turystyki w rozwoju regionalnym – Uwolnij wyobraźnię organizowanym pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty biorą udział uczniowie klas maturalnych szkół ponadgimnazjalnych Małopolski. Walczyć będą o roczne lub trzyletnie stypendia w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii. W roku 2015 kandydaci mogą ubiegać się aż o 12 stypendiów umożliwiających młodej i ambitnej młodzieży kształcenie się na najwyższym poziomie i co ważne – bez ponoszenia opłat.

Rywalizacja ma charakter dwuetapowy. W dniu 28 stycznia 2015 r. odbył się pierwszy, szkolny etap konkursu. Polegał on na rozwiązaniu zadań testowych przygotowanych przez uczelnię. Do drugiego etapu, który odbędzie się 11 marca br. w siedzibie WSTiE w Suchej Beskidzkiej, zostały zakwalifikowane osoby z najlepszymi wynikami. Trzymamy kciuki i czekamy na najlepszych. Pamiętajcie: Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii to więcej niż studia – to szansa na znakomite wykształcenie oraz praktyki i staże w Europie i świecie.

Konkurs o indeks, studia informatyka, turystyka, wstie