ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSACH:

"Idea społeczeństwa informacyjnego" -

Projekt INFORMATYKA OTWIERA DRZWI JUTRA

"Znaczenie turystyki w rozwoju regionalnym": -

Projekt UWOLNIJ WYOBRAŹNIĘ

POD PATRONATEM MAŁOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY

Konkursy przeznaczone są dla uczniów klas maturalnych szkół ponadgimnazjalnych Małopolski.

Organizatorem jest Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej.

Konkursy odbędą się w dwóch etapach:

I etap - szkolny - w dniu 28.01.2015r.

II etap - siedziba WSTiE w Suchej Beskidzkiej, ul. Zamkowa 1, w dniu 11.03.2015r.

Formularz zgłoszeniowy (pobierz .doc) (pobierz .pdf)

Szczegółowe informacje dotyczące realizacji konkursów znajdują się w regulaminie (pobierz).

Główną nagrodą w każdym z konkursów są:

bezpłatne 3 lata lub 3,5 roku (Informatyka) studiów na wybranym kierunku

II miejsce bezpłatne 2 lata studiów na wybranym kierunku

III miejsce bezpłatny rok studiów na wybranym kierunku

w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej.

Zalecany wykaz podręczników do konkursu "Znaczenie turystyki w rozwoju regionalnym"

Z. Kruczek, Polska. Geografia atrakcji turystycznych, Kraków 2005

W. Cabaj, Z. Kruczek, Podstawy geografii turystycznej, Kraków 2007

J. Kondracki, Geografia regionalna Polski, Warszawa 1998

Z powyższych pozycji literaturowych obowiązują rozdziały dotyczące tylko województwa małopolskiego.

Atlas Turystyczny Małopolski. Kraków 2005 wyd. II  (to wydawnictwo dostępne jest w Internecie w całości)

Atlas geograficzny Małopolski

Rocznik Statystyczny Województwa Małopolskiego 2010. wyd: Urząd Statystyczny w Krakowie, Kraków 2010 (tylko 3 działy:  Geografia, meteorologia;  Stan i ochrona środowiska; Kultura. Turystyka. Sport - z tego działu tylko zagadnienia dotyczące turystyki)

Zalecany wykaz podręczników do konkursu "Idea społeczeństwa informacyjnego"

Ewa Gurbiel i in.: Informatyka. Kształcenie w zakresie rozszerzonym. Część 1 i 2. WSiP.

Grażyna Koba: Informatyka dla liceum ogólnokształcącego. Część 1 i 2. Wydawnictwo MiGra.

Przykładowe testy  "Znaczenie turystyki w rozwoju regionalnym" – I etap

(pobierz)

Przykładowe testy  "Idea społeczeństwa informacyjnego" – I etap

(pobierz)

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt tel: 33 874 54 25 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .