23 października 2014 r. w siedzibie WSTiE na Zamku Suskim odbył się kolejny wykład w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. „Człowiek – zwierzęta; tatrzańska harmonia czy dysonans” – na ten temat mówił dr Paweł Skawiński, wykładowca Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej, doktor nauk leśnych, długoletni pracownik Tatrzańskiego Parku Narodowego, przez ostatnie 12 lat jego dyrektor, przewodnik tatrzański, instruktor narciarski i ratownik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wykład dotyczył relacji pomiędzy człowiekiem a tatrzańską fauną (m. in. problem płoszenia i dokarmiania, spotkania z niedźwiedziami) oraz problematyki wykorzystywania koni w transporcie turystów do Morskiego Oka, a także obecności psów i ich oddziaływania na dziką zwierzynę.