WSTIE – UCZELNIĄ DOBRYCH PRAKTYK

– Studenci WSTiE to najlepsi praktykanci spośród wszystkich, z jakimi mieliśmy okazję współpracować – stwierdza dyrektor JS YATE z Majorki. – Najlepsi, zarówno jeśli chodzi o pracę, jak i kulturę osobistą. To mówią wszyscy nasi menedżerowie.”

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii posiada jedną z najatrakcyjniejszych w Polsce ofert zawodowych praktyk i staży. Studenci mają do dyspozycji kilkaset miejsc pracy, w całej Europie – Wyspy Kanaryjskie, Majorka, Malta, Irlandia, Anglia, Niemcy, Hiszpania, Francja, Tunezja, Turcja, Egipt, Włochy, Grecja to tylko niektóre z nich. Oferta WSTiE to nie tylko ważne doświadczenie zawodowe, ale także konkretne korzyści finansowe; student-praktykant oprócz wiedzy praktycznej otrzymuje również atrakcyjne kieszonkowe, bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie oraz zwrot kosztów podróży.

Swojego zadowolenia z możliwości wzięcia udziału w praktykach nie kryją studenci. – To bardzo dobry pomysł, ponieważ możemy na bieżąco wykorzystywać wiedzę teoretyczną zdobytą podczas zajęć i stosować ją w praktyce. W ten sposób zdobywamy zawodowe doświadczenie – mówi Aneta Szklarczyk odbywająca praktyki jako animator w La Palma Resort na Wyspach Kanaryjskich. Z kolei Ivan Tymofeiev pracuje jako recepcjonista w hotelach Corso i Cape Colom na Majorce. – To niesamowite doświadczenie – stwierdza. –Turystyka to przecież nie tylko teoria, ale również praktyka. Cieszę się, że praca moja i kolegów jest dobrze oceniana. Dawid Michalski – asystent managera w hotelu Alcudimar na Majorce dodaje: – Niemal w każdym ogłoszeniu o pracę znajdujemy wymagania dotyczące doświadczenia zawodowego. Student już w okresie nauki musi zatem myśleć o zdobywaniu pierwszych doświadczeń. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku stają się praktyki i staże. Dlaczego warto z nich korzystać? Odpowiedź jest bardzo prosta: aby mieć większe szanse na rynku pracy, gdyż praktyki i staże to szansa na zdobycie konkretnych umiejętności, których udział w wykładach i ćwiczeniach niestety nie daje.

– Opinie naszych studentów są bardzo budujące – stwierdza kanclerz WSTiE Maria Grzechynka. – Jak widać, studenci mają świadomość tego, że w dzisiejszych czasach bez doświadczenia praktycznego samo ukończenie studiów to za mało.

Udział w praktykach i stażach to doskonała okazja do pogłębiania wiedzy, rozwijania kompetencji, współpracy z innymi i osiągania zamierzonych celów. Zdobyte umiejętności są niezwykle przydatne z punktu widzenia poszukiwania pracy i stanowić mogą konkurencję dla pozostałych uczestników rynku pracy. Praca i wszelkie formy aktywności studentów są bardzo cenione przez pracodawców, gdyż świadczą o zaangażowaniu kandydata do pracy i jego otwartej postawie. Bardzo często o sukcesie zawodowym decyduje to, jak silna jest motywacja i determinacja, aby zdobyte kwalifikacje zastosować w praktyce. Jedno jest pewne: im wcześniej młody człowiek spróbuje swoich sił na rynku pracy i zdobędzie doświadczenie, tym większą zyska szansę na powodzenie zawodowe.

Oferta praktyk, wstie, turystyka i rekreacja