Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

wersja polska wstie     

ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMICKIEGO 2013/2014 W WSTiE

Zakończył się kolejny rok akademicki, dla wielu uczelni bardzo trudny. Obecne pokolenie 19-20-latków jest mało liczne i liczba studentów dramatycznie maleje. Z około 2 milionów studentów w ciągu dekady nastąpił ich spadek do 1,2 miliona. Przetrwali tylko najlepsi. Do nich z pewnością zaliczyć można Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii. – To był rok, który obfitował w sukcesy – powiedział Rektor WSTiE prof. Janusz Sondel podczas uroczystości, która odbyła się w Zamku Suskim 13 czerwca br. Zakończenie roku akademickiego zgromadziło liczne grono studentów, wykładowców i absolwentów oraz przedstawicieli władz wojewódzkich, powiatowych i miejskich.

alt
 
 – Drugi raz z rzędu zajęliśmy I miejsce w prestiżowym rankingu polskich uczelni kształcących na kierunkach turystycznych. WSTiE zwyciężyła w kategorii szkół wyższych oferujących najlepsze przygotowanie zawodowe. Jako jedyna uczelnia w 2014r. została też laureatem Nagrody Jakości Nauczania Sapere Auso. Jest ona przyznawana przez Małopolską Fundację Stypendialną powołaną przez Sejmik Województwa Małopolskiego – podkreślił prof. Sondel, składając podziękowanie na ręce pani Barbary Dziwisz, przewodniczącej Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Sejmiku Małopolskiego. – To prestiżowe wyróżnienie jest wyrazem uznania dla uczelni, która posiada wybitne osiągnięcia w pracy z młodzieżą oraz niezaprzeczalny dorobek wychowawczy w kształtowaniu młodego pokolenia Małopolan. Laureatami poprzednich edycji były takie uczelnie, jak Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – dodał Rektor
 
alt  


W swoim przemówieniu podkreślił, że mimo niekorzystnych prognoz, kolejna liczna grupa młodych ludzi, także z zagranicy, rozpoczęła studia, a absolwenci – mogli je ukończyć. W tym roku, w partnerstwie z Alternatywną Szkołą Biznesu i Rozwoju Osobowego uczelnia z powodzeniem wprowadziła nową specjalność: e-biznes i media społecznościowe. Kilkudziesięciu młodych ludzi z całej Polski uczyło się pod okiem specjalistów-praktyków, jak pokierować własnym rozwojem zawodowym w oparciu o innowacyjne rozwiązania. Dla tych, którzy swą przyszłość chcą związać z informatyką, WSTiE wprowadza nowe programy kształcenia specjalistycznego we współpracy z branżą informatyczną.

alt 
 
Pani Kanclerz Maria Grzechynka pochwaliła determinację i postawę studentów, którzy dają piękne świadectwo, że warto się uczyć. Zwracając się do nich, powiedziała: – Radosny finał zadań wyznaczonych programem studiów, połączony z entuzjazmem młodości, stanowi najlepszy bilans kolejnego etapu na ścieżce edukacji. Duże znaczenie ma również wasza twórcza obecność w całej społeczności akademickiej, gdyż nasza uczelnia jest dobrem wspólnym, które nobilituje miasto i region. To studenci stanowią dla WSTiE najważniejsze ogniwo społeczności akademickiej, zgodnie z hasłem wytyczającym kierunek jej rozwoju. Dziękując młodzieży akademickiej za wkład w budowanie marki uczelni, Pani Kanclerz zachęciła absolwentów do dalszego kształcenia i zdobywania kolejnych kwalifikacji oraz do pracy nad rozwojem osobistym.
 
alt 
 
Dr Krzysztof Borkowski, odnosząc się do wysokiej pozycji uczelni, podkreślił, że zawsze może być jeszcze wyżej, jeszcze lepiej, bo jakość kształcenia należy ciągle podnosić. Dziekan Turystyki i Rekreacji dr Bartłomiej Walas zwrócił się do absolwentów: – Wraz z dyplomem nic się nie kończy, lecz dopiero zaczyna, gdyż turystyka jest dziedziną, która niezwykle dynamicznie się rozwija. Dr Radosław Klimek wskazał na wysokie wymagania, ale także korzyści, jakie niosą z sobą studia informatyczne: – Wraz z tytułem zawodowym inżyniera otrzymaliście wszechstronną wiedzę. Jesteście dobrze przygotowani do zawodu, ale to dopiero początek. V-ce starosta suski Jan Woźny oraz sekretarz gminy Tadeusz Woźniak pogratulowali uczelni dotychczasowych osiągnięć oraz życzyli magistrantom i licencjatom sukcesów w ich przyszłej drodze zawodowej. Pani Barbara Dziwisz wyraziła radość z wyróżnienia dla WSTiE, a do absolwentów skierowała życzenia, by w świecie wielkich wyzwań mogli dalej rozwijać swoje pasje.
 
 


WSTiE kształci, ale również wychowuje, o czym mówili absolwenci i przedstawiciele samorządu. Studenci czynnie uczestniczą w wolontariatach, aktywnie współpracując m.in. z Fundacją Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz z Ośrodkiem Wychowawczym w Katowicach-Szopienicach. Inicjują wiele pięknych wydarzeń oraz rozwijają sekcje naukowe. To dzięki pracy, otwartości i zapałowi młodzieży miniony rok akademicki był barwny, ciekawy i międzynarodowym.

alt 


Absolwenci studiów licencjackich zwrócili uwagę na atrakcyjną ofertę praktyk zawodowych i staży, dzięki czemu
 studenci mają do dyspozycji miejsca pracy w firmach zagranicznych w całej Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Niektórzy wyjeżdżają już po pierwszym roku studiów, pracując m.in. jako animatorzy czasu wolnego. Świetne warunki pracy, rozwijanie umiejętności językowych, współpraca z ludźmi posiadającymi międzynarodowe doświadczenie w pracy w hotelarstwie – to tylko niektóre korzyści z takich wyjazdów. Nie bez znaczenia jest też atrakcyjne kieszonkowe, bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie oraz zwrot kosztów podróży. Studenci WSTiE odbywają praktyki m.in. w takich miejscach, jak: USA – Nowy Jork, Hiszpania oraz Majorka, Malta, Irlandia, Niemcy, Francja, Tunezja, Turcja, Egipt, Włochy, Grecja.

Aneta Karcz, absolwentka studiów magisterskich, na zakończenie swojego przemówienia powiedziała: – Opuszczając mury naszej uczelni, jesteśmy dumni z dokonanego przed laty wyboru suskiej Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii.  Wszystkie chwile spędzone w tym miejscu będziemy chcieli ocalić od zapomnienia. Zabieramy ze sobą bagaż doświadczeń i wyruszamy w dalszą drogę. W naszych sercach na zawsze pozostaną wspomnienia o uczelni,
jej wspaniałej atmosferze, a w szczególności o ludziach, których mogliśmy tutaj spotkać
i poznać.

alt 


WSTiE to wiarygodna marka edukacyjna, co potwierdzają tegoroczne sukcesy. Jako wieloletni lider polskich rankingów szkół wyższych w dziedzinie turystyki od lat z powodzeniem kreuje nowoczesną edukację w tym obszarze. Jeśli młody człowiek podejmie decyzję o wyborze tej uczelni, otrzyma szansę na dostosowanie profilu studiów do swoich zdolności i zainteresowań. Będzie mieć również wpływ na kształtującą się w trakcie studiów ścieżkę kariery zawodowej. Uczelnia umożliwia ukończenie kilku specjalności oraz zdobycie dodatkowych kompetencji na certyfikowanych kursach, warsztatach i szkoleniach. Organizuje także liczne spotkania studentów z przedstawicielami życia gospodarczego, społecznego i naukowego. Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii to ogromne możliwości i praktyczna wiedza otwierająca wiele perspektyw zawodowych.

alt
 
Tegorocznym absolwentom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.