PODRÓŻ NA EXPO 2017 W ASTANIE PRZEZ SUCHĄ BESKIDZKĄ

EXPO 2017, wstie, studia turystyka, informatyka, politologia

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii nie musiała długo czekać na efekty marcowej wizyty Yerika Utembayeva – Ambasadora Kazachstanu w Polsce. Uczelnia została wybrana przez Ambasadę Kazachstanu na miejsce prezentacji promującej światową wystawę dorobku kultury, nauki oraz techniki krajów i narodów świata EXPO 2017, której stolica kraju –Astana będzie gospodarzem.

EXPO 2017, wstie, studia turystyka, informatyka, politologia

W tym celu 29 kwietnia do WSTiE przybył Sergey Le – konsul Ambasady Kazachstanu w Polsce z wykładem „EXPO 2017 – Astana – Energia Przyszłości”. Po wykładzie po raz pierwszy zaprezentowana została wystawa fotografii prezentująca pejzaże, zabytki i ludzi Kazachstanu. Pan Konsul otworzył ekspozycję, a następnie osobiście towarzyszył zwiedzającym, przybliżając zainteresowanym tematykę zdjęć.

EXPO 2017, wstie, studia turystyka, informatyka, politologiaEXPO 2017, wstie, studia turystyka, informatyka, politologia

Zarówno wykład jak i wystawa spotkały się z ciepłym odbiorem społeczności akademickiej oraz zaproszonych gości. Oglądający wystawę byli pod wrażeniem przyrody, historii i kultury Kazachstanu. Wielu spośród obecnych w kuluarowych dyskusjach zaczęło rozważać możliwość odwiedzenia tego interesującego kraju.