CZYM JEST SKUTECZNOŚĆ W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM?

Z okazji przypadającej na ten rok 10. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii gościła w swoich murach eurodeputowanego prof. dra hab. Ryszarda Legutko, który poprowadził dla studentów wykład Czym jest skuteczność w Parlamencie Europejskim?

Prof. Ryszard Legutko zdradzał tajniki pracy w jednej z najważniejszych europejskich instytucji ­– Europarlamencie. W trakcie wykładu została przybliżona problematyka prawa unijnego, jego tworzenia i wdrażania. Wykładowca dokonał podsumowania ostatniej dekady w Polsce oraz zmian, jakie nastąpiły po przystąpieniu naszego kraju do Unii Europejskiej. Kończąc wykład, prof. Legutko podkreślił, że najważniejsi w tworzeniu rządów nie są politycy, lecz osoby, które uczestniczą w wyborach, bo to one kreują scenę polityczną.

Gość WSTiE jest profesorem filozofii, wykładowcą Uniwersytetu Jagiellońskiego, wieloletnim prezesem Ośrodka Myśli Politycznej, w latach 2005-2009 pełniącym wiele funkcji publicznych.

Parlament Europejski, studia, wstie