Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

wersja polska wstie     

SUŁTAN, TYGRYSY I MATKA TERESA – SMAKI ŚWIATA

„Sułtan, tygrysy i Matka Teresa – smaki świata” to temat wykładu otwartego, który odbył się 24 stycznia 2014r. o godz. 16.30 w siedzibie uczelni – w Zamku Suskim, w ramach działającego przy Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

O najpiękniejszych zakątkach świata, pełnych przygód i adrenaliny wyprawach opowiadał Andrzej Lisowski, znany krakowski podróżnik i dziennikarz, współautor przewodników oraz reportaży radiowych i programów telewizyjnych, m.in. Południk Café, Z plecakiem i walizką oraz Światowiec. Od lat przemierza świat śladami wielkich cywilizacji, miejsc kultu i miejsc niezwykłych. Tym razem mówił o dżungli Kostaryki i audiencji u sułtana Brunei, głaskaniu tygrysa w buddyjskim klasztorze w Tajlandii i wizycie w Domu Matki Teresy w Kalkucie. Wykład połączony z prezentacją multimedialną pozwolił poczuć smak podróży pociągiem Pekin – Moskwa, tempo życia na Manhattanie, urok hiszpańskiej fiesty i Święta Głodnych Duchów w Sajgonie…

Więcej informacji…. (tutaj)