KONKURS O INDEKS 2014

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach:

"Idea społeczeństwa informacyjnego" - Projekt INFORMATYKA OTWIERA DRZWI JUTRA

"Znaczenie turystyki w rozwoju regionalnym - Projekt UWOLNIJ WYOBRAŹNIĘ

POD PATRONATEM MAŁOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY

Konkursy przeznaczone są dla uczniów klas maturalnych szkół ponadgimnazjalnych Małopolski.
Organizatorem jest Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej.
Konkursy odbędą się w dwóch etapach:
I etap - szkolny w dniu 19.02.2014r.
II etap - siedziba WSTiE w Suchej Beskidzkiej, ul. zamkowa 1, w dniu 12.03.2014r.

Formularz zgłoszeniowy (pobierz .doc) (pobierz .pdf)
Szczegółowe informacje dotyczące realizacji konkursów znajdują się w regulaminie (pobierz).

Główną nagrodą w każdym z konkursów są:
bezpłatne 3 lata lub 3,5 roku (Informatyka) studiów na wybranym kierunku
II miejsce bezpłatne 2 lata studiów na wybranym kierunku
III miejsce bezpłatny rok studiów na wybranym kierunku w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej.

Zalecany wykaz podręczników do konkursu "Znaczenie turystyki w rozwoju regionalnym"
Z. Kruczek, Polska. Geografia atrakcji turystycznych, Kraków 2005
W. Cabaj, Z. Kruczek, Podstawy geografii turystycznej, Kraków 2007
J. Kondracki, Geografia regionalna Polski, Warszawa 1998
Z powyższych pozycji literaturowych obowiązują rozdziały dotyczące tylko województwa małopolskiego.
Atlas Turystyczny Małopolski. Kraków 2005 wyd. II  (to wydawnictwo dostępne jest w Internecie w całości)
Atlas geograficzny Małopolski
Rocznik Statystyczny Województwa Małopolskiego 2010. wyd: Urząd Statystyczny w Krakowie, Kraków 2010 (tylko 3 działy:
Geografia, meteorologia;  Stan i ochrona środowiska; Kultura. Turystyka. Sport - z tego działu tylko zagadnienia dotyczące turystyki)

Zalecany wykaz podręczników do konkursu "Idea społeczeństwa informacyjnego"
Ewa Gurbiel i in.: Informatyka. Kształcenie w zakresie rozszerzonym. Część 1 i 2. WSiP.
Grażyna Koba: Informatyka dla liceum ogólnokształcącego. Część 1 i 2. Wydawnictwo MiGra.

Przykładowe testy  "Znaczenie turystyki w rozwoju regionalnym" – I etap (pobierz)
Przykładowe testy  "Idea społeczeństwa informacyjnego" – I etap (pobierz)

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt tel: 33 874 54 25 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..