STUDIA PODYPLOMOWE – SZANSĄ NA LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ.
RUSZYŁA KOLEJNA EDYCJA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH

„Nie możesz znaleźć pracy? Warto się przekwalifikować” – to już nie slogan marketingowy, ale rzeczywistość dotykająca coraz większą liczbę osób. Zmiana zawodu to z jednej strony nowe możliwości, a z drugiej – konieczność wymuszona sytuacją na rynku pracy. Aż 94% zapytanych przez serwis Pracuj.pl byłoby gotowych przekwalifikować się, by znaleźć pracę. Najchętniej wybieraną opcją doskonalenia zawodowego są studia podyplomowe. Cieszą się one dużym zainteresowaniem przede wszystkim nauczycieli, którzy w związku z niżem demograficznym w szkołach uzupełniają lub zmieniają kwalifikacje.

26 października kolejna grupa słuchaczy rozpoczęła kształcenie na studiach podyplomowych. Turystyka i hotelarstwo, reklama i public relations oraz gastronomia i żywienie człowieka – to podejmowane kierunki kształcenia podyplomowego. Ukończenie studiów oznacza zarówno zdobycie nowej wiedz, jak i uzyskanie prawa do nauczania przedmiotów zawodowych w szkołach ponadgimnazjalnych. Kształcenie zawodowe ponownie nabiera znaczenia. Pogramy nauczania starają się nadążać za potrzebami pracodawców. Od ubiegłego roku obowiązuje nowa podstawa programowa w szkołach przygotowujących do zawodu, stąd również programy kształcenia na studiach podyplomowych w WSTiE uwzględniają aktualne wymogi.

Z dotychczasowych propozycji studiów podyplomowych WSTiE w minionych latach skorzystali już nauczyciele z całej Polski – z Warszawy, Krakowa, Katowic, Kielc, Jeleniej Góry czy Rzeszowa. Dzięki uzyskanym kwalifikacjom dziś mogą uczyć przedmiotów zawodowych z turystyki, hotelarstwa, reklamy czy informatyki.