Dnia 27 listopada 2008 r. w Auli Collegium Maius w Krakowie odbyła się niezwykła uroczystość z okazji półwiecza pracy naukowej na Uniwersytecie Jagiellońskim Pana prof. dra hab. Janusza Sondla, wybitnego prawnika, specjalisty w zakresie prawa rzymskiego i prawa w turystyce oraz Rektora Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii. Otwarcia uroczystości dokonała Pani prof. dr hab. Krystyna Chojnicka, Dziekan Prawa i Administracji UJ, w obecności licznie zgromadzonych gości; wybitnych osobistości świata nauki, kultury, przedstawicieli Kościoła, rodziny oraz studentów UJ i delegacji WSTiE. Oprócz laudacji wygłoszonej na cześć Jubilata z okazji 50. lat pracy naukowej, pełna zaangażowania postawa i działalność Pana Profesora została uhonorowana okolicznościową publikacją: Księga Jubileuszowa "Leges Sapere. Studia i prace dedykowane Profesorowi Januszowi Sondlowi w pięćdziesiątą rocznicę pracy naukowej ". Kilkusetstronicowy tom wydany specjalnie z tej okazji oraz życzenia składane Panu Profesorowi przez wszystkich obecnych są najlepszym świadectwem wybitnych dokonań na rzecz nauki polskiej oraz najstarszej polskiej uczelni. Dokumentację bogatego dorobku naukowego Profesora Sondla można było obejrzeć na ekspozycji licznych wydawnictw, nagród i pamiątek pochodzących z prywatnych zbiorów.

Społeczność akademicka Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii wyraża Panu Rektorowi, uczonemu o wysokim autorytecie, niestrudzonemu organizatorowi i propagatorowi nauki, serdeczne podziękowania i życzy wielu lat aktywności zawodowej, wielu nowych wyzwań i sukcesów.

Więcej - zobacz Archiwum Uniwersytetu Jagiellońskiego