WSPÓŁPRACA Z BIAŁORUSKIM UNIWERSYTETEM PAŃSTWOWYM W MIŃSKU

Zaangażowanie Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w akademickie programy wspólnotowe w ramach UE jest jednym z wielu kierunków współpracy zagranicznej. Kontakty z wiarygodnymi partnerami z Europy Wschodniej służą wzmocnieniu potencjału dydaktyczno-naukowego oraz rozwojowi szkolnictwa wyższego po obu stronach granicy.

Współpraca w obszarze edukacji, działalności naukowo-badawczej, kształcenia ustawicznego oraz wymiany kulturalnej – to główne założenia umowy podpisanej przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii oraz Białoruski Uniwersytet Państwowy w Mińsku. W ramach porozumienia określono zasady współdziałania obu uczelni w zakresie m. in. realizacji projektów badawczych, prowadzenia programów wymiany studentów i kadry, organizacji wykładów, sympozjów i kursów, wymiany materiałów naukowych i publikacji oraz upowszechniania dobrych praktyk.

WSTiE gościła z tej okazji dr Tatianę Milową – dyrektor Instytutu Kształcenia Ustawicznego mińskiej uczelni. Rozmawiano m. in. o kierunkach współpracy międzyuczelnianej w kontekście wysokiej specjalizacji kształcenia, o dostosowaniu oferty edukacyjnej do zmieniających się realiów rynkowych, a także konieczności ciągłego modyfikowania programów studiów w oparciu o efekty kształcenia wymagane przez pracodawców. Dr Milowa wyraziła przekonanie, że wzajemna współpraca przyniesie korzyści dla obu uczelni. Białoruski Uniwersytet Państwowy w Mińsku ma ponad 90-letnią historię  i jest największą uczelnią w tym kraju.