UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMICKIEGO 2012/2013

Był to z pewnością rok wyjątkowy, gdyż Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii znalazła się na najwyższym podium rankingu niepublicznych uczelni w Polsce, kształcących kadry dla turystyki. Wiadomości Turystyczne – pismo branży turystycznej – wyróżniły uczelnię w kategorii przygotowania zawodowego i potencjału naukowego. W rankingu Perspektyw i Rzeczpospolitej WSTiE znalazła się na drugim miejscu wśród niepublicznych uczelni magisterskich w Małopolsce. Wysokie pozycje na listach najlepszych szkół wyższych to z pewnością wynik ciężkiej pracy całej społeczności WSTiE – władz, pracowników, a przede wszystkim studentów. O tym mówili podczas uroczystego zakończenia roku akademickiego: rektor prof. Janusz Sondel, dziekan Wydziału Turystyki i Rekreacji dr Bartłomiej Walas, kanclerz WSTiE Maria Grzechynka oraz przedstawiciel samorządu studenckiego Bartłomiej Mróz. Uroczystość odbyła się 14 czerwca 2013r. w sali rycerskiej Zamku Suskiego i zgromadziła zarówno liczną społeczność akademicką, jak i gości, wśród których byli m. in. dr hab. Wiesław Gumuła, dyrektor Narodowego Banku Polskiego – oddział w Krakowie, Starosta Suski Tadeusz Gancarza oraz sekretarz Gminy Sucha Beskidzka Tadeusz Woźniak.

Były podziękowania, wielka radość i chwile wzruszenia, kiedy tradycyjnie głos zabrali przedstawiciele studentów kończących kształcenie I i II stopnia. Absolwenci Turystyki i Rekreacji: Kasia Gałka, Karolina Niewiadomska i Bożena Truszkowska oraz Adrian Kamiński mówili o możliwościach, jakie dała im uczelnia: o wsparciu w realizowaniu pasji, uczestnictwie w stażach europejskich, praktykach i studiach zagranicznych w ramach Erasmusa oraz wyjazdach połączonych z warsztatami. Były podziękowania dla nauczycieli akademickich, władz i pracowników, ale także dla rodziców, dzięki którym mogli zakończyć kolejny etap edukacji.

Aktywni studenci to jedno z najważniejszych aktywów uczelni, czego wyrazem były liczne nagrody i wyróżnienia. Doceniono zarówno wyniki w nauce jak i zaangażowanie studentów na rzecz WSTiE. Jak przystało na uczelnię dla której priorytetem jest aktywny i zaangażowany student, lista była długa.

Miłym akcentem, będącym kolejnym dowodem na urynkowienie WSTiE, było ogłoszenie wyników konkursu na najlepszy biznesplan w ramach projektu Przedsiębiorczość krokiem do samodzielności, realizowanym przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. 1. miejsce zdobyła Aleksandra Faber (I rok TiR), 2. – Patrycja Tolarczyk (II rok TiR), 3. – Sandra Miździoł (II rok TiR) oraz 4. – Gabriela Guńka (I rok TiR). Cenne nagrody w postaci i-padów, tabletów i smartfonów wręczył dyrektor NBP dr hab. Wiesław Gumuła.

Najważniejszą częścią uroczystości było rozdanie dyplomów i nagród dla absolwentów uczelni. Studia z wyróżnieniem ukończyli m.in.: Beata Fudalej, Bożena Truszkowska, Katarzyna Gałka i Karolina Niewiadomska. Absolwenci żegnali uczelnię, mając świadomość, iż wykształcenie, które otrzymali, to największy kapitał, jaki udało im się do tej pory zgromadzić. Są przekonani, że wiedza i doświadczenie, które zdobyli w trakcie studiów na WSTiE, staną się przepustką do ich sukcesu zawodowego.