W dniach 5-7 stycznia br. na zaproszenie władz naszej Uczelni w Suchej Beskidzkiej gościła Ambasador Republiki Kuby w Polsce Pani Rosario Navas Morata. 6 stycznia na Zamku Suskim spotkała się ze społecznością akademicką WSTiE. Gość honorowy oraz licznie zebrani studenci wysłuchali prelekcji przygotowanej przez wykładowców WSTiE dotyczącej historii i warunków naturalnych Kuby. Prezentacja multimedialna przy dźwiękach muzyki kubańskiej, w tym słynnej "Guantanamery", wprowadziła zebranych w klimat "Perły Karaibów", pomimo śniegu i panującej na zewnątrz temperatury minus 15 stopni. Pani Ambasador wygłosiła wykład na temat potencjału turystycznego na Kubie oraz wskazała na dynamiczny rozwój turystyki w ostatnim czasie. Zaznaczyła, że turyści z Polski z roku na rok coraz liczniej odwiedzają ten niezwykły kraj i są - po Rosji - w czołówce państw Europy środkowo-wschodniej. Naszym studentom jako przyszłym pracownikom sektora turystycznego w Polsce wskazała swój kraj jako nowy kierunek zainteresowań. Po wykładzie obejrzała przygotowaną przez studentów wystawę poświęconą atrakcjom turystycznym na Kubie. Pani Ambasador ujęła wszystkich bezpośrednim sposobem bycia i niezwykłą serdecznością. Na ręce Pani Kanclerz Marii Grzechynki złożyła podziękowanie za gościnne przyjęcie i wyraziła uznanie dla całej społeczności Szkoły.

Zobacz podziękowania