UMOWA O WSPÓŁPRACY Z UNIWERSYTETEM Z UKRAINY

Kharkiv State University of Food Technology and Trade, WSTIE

W erze wspólnego rynku edukacyjnego jednym z priorytetów uczelni jest zarówno rozwój wspólnych projektów z obecnymi partnerami, jak i inicjowanie współpracy z nowymi środowiskami akademickimi. 26 kwietnia 2013r. Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii podpisała kolejną umowę o współpracy z  uniwersytetem z Charkowa – Kharkiv State University of Food Technology and Trade. Ta placówka edukacyjna jest jednym z wiodących uniwersytetów na Ukrainie oraz w Europie. Posiada również uprawnienia do szkolenia specjalistów w innych krajach. Uczelnia znana jest z angażowania się w procesy wypracowywania nowoczesnych systemów, które umożliwiają stosowanie innowacyjnych rozwiązań  w dziedzinach związanych z ekologią i oddziaływaniem na środowisko naturalne oraz w żywieniu, a także bezpieczeństwie i higienie pracy. Podpisana umowa dotyczy wspólnych działań w obszarze nauki, badań i edukacji, wymiany kadry, studentów, doświadczeń dydaktyczno-naukowych, wspólnych wykładów oraz realizacji części studiów w partnerskiej uczelni. Umowę  w  imieniu  Kharkiv State University of Food Technology and Trade z Charkowa  podpisał  v-ce rektor ds. współpracy międzynarodowej  Andriy L. Foshchan, Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii reprezentowali: prof. Marek Łabaj i Kanclerz Maria Grzechynka.

Kharkiv State University of Food Technology and Trade, WSTIE